Абревіатура ПАР (поверхнево-активні речовини) багатьох лякає: для одних вона звучить зловісно, інші розшифровують неправильно. Доведемо, що боятися нема чого. А багато з того, що говорять про ці компонентах косметики, – всього лише міфи.

Що таке ПАР?

ПАР (детергенти) – це поверхнево-активні речовини, які містяться в будь-якій рідині для чищення чи миття, навіть в звичайному милі. Якраз завдяки ПАРам засіб для чищення чистить.

Для чого ПАРи потрібні?

Проблема в тому, що бруд, особливо жир, дуже складно змити водою. Спробуйте помити жирні руки однією водою. Вода стікатиме, не змиваючи жир. Молекули води не липнуть до молекул жиру і не забирають їх з собою. Отже, завдання в тому, щоб прикріпити молекули жиру до молекул води. Саме це і роблять ПАРи. Молекула ПАР є сферою, один полюс якої – ліпофільний (з’єднується з жирами), а інший – гідрофільний (вступає в зв’язок з молекулами води). Тобто, одним кінцем частка ПАР прикріплюється до частинки жиру, а іншим кінцем – до частинки води.

Міфи про ПАР

Міф 1. Косметики без ПАР багато, і вона краще.

Можливо, ми вас засмутимо, але ПАР присутні в складі більшої частини косметики – майже в 90% засобів, від гелів для вмивання і дорогих кремів до шампунів і зубної пасти. І навіть в засобах для малюків! Більш того, вони є і в міцелярній воді, оскільки міцели – теж форма ПАР.

Міф 2. ПАР додають в косметику з метою здешевити продукцію і зіпсувати нашу шкіру.

Ні! Без них просто не можна обійтися.

  • В очищуючих засобах ПАР - основний інгредієнт, незалежно, косметика це чи рідина для миття посуду. Працюють вони так: чіпляють і обволікують частинки жирних забруднень (себум, макіяж) і змиваються, змішуючись з водою. Після цього шкіра або волосся стає чистим.
  • ПАР допомагають об’єднуватися жировим і водним компонентам в однорідну непрозору емульсію (зволожуючий флюїд, крем або лосьйон для вмивання).
  • ПАР включають і в прозорі лосьйони, і в тоніки, якщо в їх складі присутні жири. Саме поверхнево-активні речовини розчиняють корисні добавки (вітамін Е, натуральні масла) в водній основі. Без них, за законами хімії, жир буде просто плавати у воді.

Міф 3. ПАР – це мило і сульфати.

Якщо виробник сповіщає про відсутність мила в складі засобів або пише, що воно безсульфатне, це не означає, що там повністю відсутні ПАРи. Крім відомих синтетичних сульфатів (SLS – лаурилсульфату натрію або SLES – лауретсульфата натрію) в косметичних продуктах можна знайти натуральні ПАРи – лецитин або похідні рослинних жирів.

Висновок: ПАРи – дійсність, яку слід прийняти, якщо ви користуєтеся косметикою. Це не найбільше зло на тлі глобальних проблем з екологією, порушеннями в харчуванні, шкідливих звичок і т.д.

Засоби Hollyskin містять ПАРи тільки натурального походження! Вони менш агресивні до клітин, не проникають глибоко в шари шкіри, після їх застосування ліпідна мантія шкіри відновлюється дуже швидко.