Шкіра будь-якого типу вимагає регулярного догляду і цей догляд повинен відповідати її потребам – істина, яка не потребує доказів. Напевно, кожен бодай раз стикався із ситуацією, коли купуєш дуже відомий засіб для обличчя з безліччю позитивних відгуків, за рекомендаціями експертів, за порадою подруги, яка вже перевірила його дію на собі та отримала найкращі враження від застосування, а в результаті – суцільне розчарування. І ще добре, якщо тільки гроші витрачені даремно, а бажаних ефектів не отримано. Сумно, звісно, але не так страшно. Адже може бути набагато гірше: використання невідповідного засобу здатне посилити наявні проблеми шкіри, вирішення яких у майбутньому спричинить додаткові витрати, забере чимало сил та часу. Інакше кажучи, засіб для догляду за шкірою обличчя, який підходить іншим, необов’язково підійде вам. І головна причина цього – відмінності в типах шкіри, які неодмінно необхідно враховувати при виборі будь-якого доглядового косметичного продукту.

Сьогодні хочемо поговорити з вами про особливості догляду за сухою шкірою обличчя. Цей тип найніжніший та найвибагливіший. Але правильно підібрана косметика допоможе досягти чудових результатів.

Що таке суха шкіра обличчя?

Почнемо з базисного – із визначення та специфічних характеристик цього типу.

Тонка, бліда, тьмяна, з матовим тоном і ледь помітною капілярною сіткою, практично без промальовування пір та віддачі жирного блиску – так можна коротко описати суху шкіру. В юні роки з нею практично не виникає проблем: не доводиться боротися з надмірною жирністю, вугровим висипом, страждати від розширених пір. І це ж чудово – подумає багато хто, особливо власниці жирного типу шкіри, яким з юності доводиться вирішувати перелічені негаразди. Але не поспішайте з висновками. Ближче до тридцятиріччя сухий тип шкіри починає «радувати» своїми характерними рисами: передчасним виникненням зморшок, підвищеною чутливістю, свербінням, лущенням, почервонінням, настирливим відчуттям стягнутості та печіння. І якщо ситуацію запустити, роботи з догляду буде непочатий край.

Суха шкіра ніжна, чутлива, на ній швидше з’являються зморшки (раніше старіє), тож заздрити немає чому. І сухий, і жирний, й будь-який інший тип шкіри потребує певних зусиль, просто кожен має різні потреби.

Щоб не відчувати незручностей і розчарувань від вигляду в дзеркалі, про суху шкіру потрібно щодня дбати. Якщо все робити правильно, вона радуватиме гладкістю, вузькими порами, відсутністю акне та інших висипів. Не зможете впоратися самостійно, зверніться за допомогою до надійного фахівця – і він допоможе вам підібрати оптимальний догляд.

Як зрозуміти, що у вас сухий тип шкіри обличчя?

З іншими його найчастіше складно сплутати. Є постійне відчуття стягнутості і немає жирного блиску? У вас – саме цей тип, що розглядається. Також його наявність можна визначити за такими ознаками:

  • зневоднені ділянки з лущенням;
  • свербіння та присутність лускатості на шкірі кінцівок;
  • відчуття сухості по всьому тілу;
  • часта поява відчуття стягнутості то тут, то там, особливо після прийняття душу або ванни, а також при температурних перепадах;
  • повільне всмоктування кремів;
  • переважно білий або рожевуватий колір, але при подразненнях – червоний або рожевий;
  • вузькі, майже непомітні пори;
  • відсутність здорової еластичності та зволоженості;
  • поява дрібних тріщин на різних ділянках;
  • тонкість, в’ялість й зморшкуватість;
  • висока чутливість, аж до гіперчутливості;
  • підвищена схильність до алергічних реакцій.

Досі сумніваєтеся, який тип шкіри у вас? Проведіть нескладний тест. Вмийтеся та зачекайте півгодини. За цей час сальні залози вироблять жирний шар-захист і за його обсягом, а також за кількістю вологи можна буде легко зробити висновки. Візьміть паперову серветку й прикладіть її на щоки, підборіддя, чоло та ніс. Ще дві хвилини – і можете оцінювати результати. Серветка повністю суха, без жодних слідів жиру та вологи – у вас сухий тип шкіри. Якщо хоч трохи волога чи жирна, тоді вже слід говорити про нормальний або комбінований тип.

Зверніть увагу: сухість може бути різною. Загалом виділяють її три ступені:

  1. Помірний. Трохи шорстка при дотику, схильна до ущільненості в поєднанні з чутливістю.
  2. Середній. Лущення проявляються на незначному рівні. Шкіра свербить, але не часто. Ситуація посилюється переважно під впливом зовнішніх факторів.
  3. Сильний. Шкірні покриви, для яких характерні болючість, надчутливість, сильні лущення, свербіж, велика кількість дрібних тріщин.

І ще. Сухість часто плутають зі зневодненням й навпаки. Але між цими двома поняттями є різниця, на яку слід зважати. Сухістю називається тип шкіри, закладений генетикою і незмінний протягом усього життя. Запорука здоров’я та краси сухої шкіри – постійний правильний догляд. Зневоднення ж – це поняття тимчасове, що вирішується у певний момент за допомогою відповідних доглядових заходів. Якщо все робити, як треба, зі зневодненням можна швидко розпрощатися.

Причини сухості шкіри

Вважаємо за необхідне розглянути всі причини сухості, не тільки самого типу шкіри, але й зневоднення, яке виникає періодично.

Отже, до сухості можуть призводити як внутрішні, так і зовнішні причини.

Основні внутрішні причини такі:

  • генетична схильність;
  • гормональний дисбаланс при статевому дозріванні, під час вагітності та в інші періоди життя;
  • вітамінодефіцит (особливо нестача вітамінів А, В5 та Е);
  • незбалансований раціон харчування, надмірне вживання шкідливої (солодкої, солоної, жирної, копченої) їжі;
  • хвороби ендокринної, кровотворної, травної, сечостатевої систем;
  • вік 40 років і більше.

Зовнішні фактори:

  • несприятливі погодні умови (мороз, вітер, опади, сонячний ультрафіолет та ін.);
  • негативні особливості професійної діяльності (наприклад, харчових та хімічних виробництв, будівельної галузі, перукарської справи тощо);
  • наявність шкідливих звичок (паління, алкоголь, необґрунтоване недосипання...);
  • недотримання питного режиму;
  • вживання деяких лікарських препаратів;
  • алергічні реакції на їжу, косметику, шерсть тварин, різноманітні забруднення;
  • невідповідний догляд, використання низькопробної косметики, косметичних засобів, що не відповідають типу шкіри, нерегулярність доглядових заходів, зловживання пілінгами, скрабами тощо.

Як протистояти надмірній сухості: 2 ключові кроки

Перший крок – усунути по можливості актуальні внутрішні та зовнішні причини. З генетикою, віком і подібними факторами, звичайно, нічого не вдієш, проте є низка інших причин, які добре піддаються пропрацюванню. Зокрема, можна збалансувати харчовий раціон, подбати про надходження в організм необхідних вітамінів та інших корисних речовин, усунути встановлені проблеми зі здоров’ям, відмовитися від шкідливих звичок, змінити місце роботи та ін.

Другий – самостійно або за допомогою спеціаліста підібрати оптимальний догляд за сухою шкірою обличчя із застосуванням якісних та ефективних косметичних продуктів. Упорядкування домашньої косметички має бути продуманим до дрібниць.

Шкіра, що страждає від сухості, потребує особливої турботи та догляду. Вона дуже погано реагує на спиртовмісну косметику, засоби з хімічними барвниками, ароматизаторами та іншими агресивними компонентами. Їй потрібні м’які гіпоалергенні матеріали.

Суха шкіра обличчя: правила догляду в домашніх умовах

Як позбутися сухості шкіри обличчя вдома? Поширене запитання, але ми його трохи перефразували б. Який домашній догляд за шкірою обличчя забезпечити, щоб вона була здоровою, свіжою, красивою й не приносила незручностей, які провокує надмірна сухість? Відповідь полягає у дотриманні таких рекомендацій:

  • доглядайте за шкірою обличчя щодня, вранці та ввечері;
  • вибирайте косметичні продукти, розроблені спеціально для сухої шкіри, які передбачають зволожувальну дію;
  • правильно вмивайтеся (двічі на день, за допомогою м’яких засобів). Саме це є основою розумного та ефективного догляду, саме це прямо впливає на результат усіх подальших дій. Використовуйте косметику, призначену спеціально для сухої шкіри обличчя, помічну при сухості та лущеннях. Хороший у цьому плані засіб – очищувальна пінка для вмивання HOLLYSKIN Snail Foaming Facial Cleanser. Вона реалізує дбайливе очищення, делікатно усуває забруднення, лущення та почервоніння;
  • не нехтуйте тонізацією. Це дуже важлива процедура при сухості, що забезпечує відновлення гідроліпідної мантії, глибоко живить і освіжає. Хороший засіб, як, наприклад, тонік для обличчя HOLLYSKIN Snail Skin Tone, стане на заваді вологовипаровуванню з поверхні шкіри, забезпечить необхідне зволоження, зробить епідерміс ніжним та підтягнутим. Також не варто забувати, що тонік для сухої шкіри – засіб, який виконує необхідну підготовку для подальшого догляду;
  • приділяйте особливу увагу зволоженню, живленню та вітамінізації для якісної підтримки зсередини. Суху шкіру мега важливо регулярно насичувати вологою й корисними речовинами. Впоратися з поставленими завданнями допоможе чудовий пом’якшувальний крем для обличчя HOLLYSKIN Snail Face Cream. Він добре зволожує шкіру, сприяє її пружності та еластичності, заспокоює, пом’якшує і позбавляє від лущення. Ще один засіб для сухої шкіри обличчя, що реалізує здорове зволоження та живлення корисними компонентами – сироватка для обличчя тієї ж серії;
  • робіть маски. Вони – чудові помічники в усуненні сухості та лущення. Вони очищають, але не пересушують. Прибирають запальні реакції, здійснюють постачання поживних речовин та вітамінів;
  • дуже ретельно підійдіть до вибору засобу для глибокого очищення. Це в жодному випадку не повинні бути скраби або пілінги з високоабразивними частинками. Допустиме застосування лише делікатних засобів, наприклад такого, як скраб для обличчя HOLLYSKIN Snail Face Scrub, що якісно відлущує відмерлі клітини, вдосконалює клітинне живлення та сприяє оновленню тканин;
  • належним чином дбайте про особливо вразливу периорбітальну зону. Для цього можемо запропонувати спеціальний крем для шкіри навколо очей та патчі під очі HOLLYSKIN. Ці засоби допоможуть прибрати набряки, темні кола й інші сліди втоми, привнесуть у ваш погляд свіжість та сяйво;
  • забезпечуйте захист шкірних покривів від негативного впливу сонячного випромінювання. При виборі косметики звертайте увагу на наявність SPF-фактора. Користуйтеся сонцезахисними засобами цілорічно;
  • пам’ятайте, що денний та нічний догляд за сухою шкірою обличчя мають значення. Перший покликаний здебільшого запобігати вологовтратам, захищати від УФ-променів, другий – сприяти відновленню після денних негативів та метаболічним процесам, особливо активним уночі;
  • аналогічно важливо враховувати сезонність. Догляд за обличчям із сухою шкірою важливий цілий рік, але має коригуватися, залежно від сезону, з урахуванням руйнівних факторів, таких як холод, вітер, сонце та ін., а також різких температурних скачків. Восени та взимку актуальна інтенсифікація догляду додатковими захисними косметичними продуктами. Слід робити акцент на живленні шкіри оліями. Перед виходом надвір – використовувати крем-захист. Навесні та влітку зосереджуйтеся на зволоженні. Намагайтеся не використовувати засоби глибокого очищення або мінімізуйте частоту їх застосування. В обов’язковому порядку захищайте шкіру від сонця за допомогою крему із SPF-фактором. Якщо потрібно заспокоїти епідерміс, задіюйте бальзам. А для освіження завжди в спеку майте під рукою тонік;
  • коли сформуєте косметичку, яка відповідатиме потребам вашої шкіри й ефективно працюватиме на поставлені цілі, намагайтеся часто не змінювати засоби на нові. Суха шкіра дуже чутлива до змін та перевантажень.

Суха шкіра – вирок? Як ви можете зробити висновки із нашої статті: зовсім ні. Вона цілком може бути здоровою, свіжою та на заздрість красивою, ніжною, шовковистою, з гладкою текстурою і рівним тоном, але тільки при грамотному та систематичному догляді. А як за нею потрібно доглядати, які засоби для сухої шкіри слід використовувати, ми вам розповіли.

Будьте прекрасні, любіть себе і дбайте про свою шкіру!