Що таке скраб для обличчя, навіщо він потрібен, які корисні впливи на шкіру, як, коли і скільки разів на тиждень його можна використовувати, чи здатний нашкодити, який скраб купити, на що звернути увагу при виборі – ось тільки основні запитання, що виникають, коли мова заходить про цей косметичний продукт. Щоб знайти на всі відповіді, зазвичай доводиться шукати інформацію по різних джерелах, на що часто йде чимало часу. Ми спробуємо відповісти на них тут і зараз. Розглянемо тему «скраб для обличчя» у формі запитань та відповідей для максимальної зручності пошуку потрібного, для економії ваших сил та часу.

► Скраб для обличчя – що це?

Скраб – це доглядовий косметичний засіб з абразивним компонентом (спеціальними твердими частинками) для механічного пілінгу або, якщо простіше, для очищення шкіри та відлущування мертвих клітин (ексфоліації) шляхом тертя мікрочастинок об поверхню. Клітини, що відмирають у верхньому шкірному шарі, роговіють, їх змінюють нові, а самі вони природним чином не видаляються досконало без додаткової допомоги. На шкірі формується утворення на кшталт панцирного. Позбавляти від нього й покликані скраби.

Наявність дрібних абразивних відлущувальних речовин у складі – ключова особливість скрабів, що відрізняє їх від мила та інших очищувальних засобів. Це можуть бути подрібнені фруктові кісточки, горіхова шкаралупа, бамбукові волокна, перліт, кава, сіль, цукор, мед та інші матеріали. Також можлива присутність поверхнево-активних речовин, кислот і ферментів – інгредієнтів, що посилюють очищувальну дію.

Хороший скраб для обличчя – це ефективний спосіб додаткового очищення шкіри, що супроводжується оперативністю, простотою та зручністю. Це популярний доглядовий засіб, який надає шкірним покривам чистоти та легкості. А ще це дуже давня б’юті-традиція, що дійшла до нас від єгипетської цариці Клеопатри та красунь Стародавнього Риму.


► Пілінг і скраб – одне й те ж?

Нерідко, розбираючись, що таке скраби, хочуть з’ясувати, чи це те ж, що й пілінг, або між цими поняттями є якісь відмінності. Щоб ви не плуталися, пояснимо. Пілінг – це косметична процедура, спрямована на видалення ороговілого шару. А скраб – це інструмент для її якісного здійснення.

Або так, якщо йдеться безпосередньо про доглядову косметику: пілінг і скраб – засоби з різними складами. Якщо скраб – це основа з абразивними частинками, то пілінг – більш рідкий продукт. У цих засобів відрізняються розміри діючих компонентів та принцип роботи. Проблеми, які вони покликані вирішувати, у чомусь перетинаються, а десь розходяться. Скрабування – це винятково механічний процес, тоді як пілінг може бути також хімічним (переважно кислотним). Скраби простіші в застосуванні та безпечніші для шкіри, а ось із кислотними пілінгами необхідно проявляти підвищену пильність та копіткість.

У будь-якому випадку поняття «пілінг» та «скраб» не взаємозамінні. Слід розуміти, які відмінності між ними існують.


► Навіщо потрібний скраб для обличчя?

Технічна сторона зрозуміла. Для чого потрібен скраб? Правильно! Для ексфоліації верхнього ороговілого шару дерми. Це надважливий етап догляду за шкірою, оминаючи який, про її ідеальний стан можна забути.

Водночас, знаючи, як застосовувати скраб для обличчя, а головне, розуміючи, для чого потрібні скраби, можна досягти неймовірних результатів. Процес, що з регулярністю звільняє шкіру від відмерлих клітин та сальних пробок, спонукає природне оновлення й прискорює відновлювальні реакції, не дає закупорюватися порам і втрачати дермі свої функції, запобігає створенню сприятливих умов для розвитку мікроорганізмів, які є причиною подразнень та вугрового висипу. Ігнор етапу відлущування здатний провокувати висипання, виникнення чорних точок, підвищену активність сальних залоз, неоднорідність поверхні та кольору шкіри, лущення, тьмяність й навіть дрібні зморшки. Відлущування клітин, що супроводжується активним оновленням, дуже важливе для регенерації шкіри, що натомість запобігає її передчасному старінню.

Скрабування допомагає шкірі «дихати». Робить її гладкою, здоровою, такою, яка випромінює свіжість і ніби світиться зсередини при тривалому збереженні матовості. Крім очищення, реалізується непоганий масаж шкіри обличчя, що також благотворно позначається на її стані.

Що робить скраб для обличчя ще, так це сприяє проникненню активних компонентів використовуваних надалі засобів (зокрема, зволожувальних та живильних кремів і сироваток) углиб, а відтак інтенсифікує їхню дію й підвищує ефективність.


► У чому користь скрабу для обличчя?

Чи корисний скраб для обличчя – одне з найпоширеніших запитань. Відповідь така: при правильному підборі засобу та застосуванні, згідно з рекомендаціями, безсумнівно корисний.

Основні корисні властивості скрабів:

  • швидке очищення, усунення ороговілих частинок;
  • інтенсифікація процесів регенерації у шкірі;
  • насичення клітин киснем;
  • покращення мікроциркуляції крові, забезпечення припливу крові до обличчя, своєрідний легкий масажний вплив зі сприянням розслабленню;
  • вдосконалення рельєфу;
  • звуження пір;
  • пом’якшення, підвищення гладкості, ніжності, еластичності, пружності та шовковистості (у цьому плані особливо примітний скраб для обличчя з колагеном);
  • вирівнювання кольору та освіження тону;
  • позбавлення від токсинів;
  • підвищення захисного бар’єру;
  • підтягування шкіри, розгладжування зморшок, омолодження, завдяки стимуляції синтезу колагену та еластину (наприклад, скраб з екстрактом чорної ікри);
  • абсорбція зайвого шкірного себуму;
  • протистояння появі чорних точок і лущення;
  • зменшення рубців, слідів від акне та пігментації (значною мірою – при регулярному використанні);
  • чудовий вплив на стан, здоров’я та зовнішній вигляд шкіри, в цілому.

Скраб для обличчя, користь його для шкіри не можуть бути переоцінені. Всього одна процедура здатна дати ефект, як у рекламі. Це здається неймовірним, але так і є. Хто пробував, розуміє, про що ми говоримо.

Взагалі спектр корисних впливів конкретного засобу може змінюватися, залежно від складу. Рослинні олії, наприклад, додатково реалізують постачання вітамінів та інших корисних речовин, запобігають надмірній сухості. Ефірні олії можуть забезпечувати антигрибковий та протибактеріальний ефекти, необхідні для боротьби з різними шкірними труднощами. Бактеріям протистоять й інгредієнти-антисептики. Косметична глина прибирає жир із поверхні. Кислоти та ензими сприяють додатковому очищенню. Приклад – скраб з гіалуроновою кислотою, що є одним із найбільш затребуваних у своєму товарному сегменті. Також у складі можуть бути компоненти-регулятори саловиділення, зволожувачі та ін.


► Які плюси і мінуси скрабів?

Як і будь-що інше, скраби мають свої сильні та слабкі сторони. Тому розглядати їх слід у такому ракурсі: «скраб для обличчя: користь та шкода, плюси й мінуси». Так буде максимально чесно.

Основні переваги скрабів:

  • комплексна турбота про красу та здоров’я обличчя, величезний перелік можливих позитивних впливів на шкіру, про які ми розповіли вище;
  • швидкодія, моментальний прояв результату після застосування. Скраб – чудовий експрес-продукт для очищення шкіри від омертвілих клітин та надання їй гладкості. Скрабуючий елемент діє жорсткіше, в порівнянні з кислотами, і ніби відриває мертві клітини від поверхні, не забиваючи пори;
  • можливість використання, не залежно від сезону, чого не скажеш про кислотні пілінги, які не рекомендовані до застосування в теплу пору року, оскільки можуть провокувати гіперпігментацію та підвищувати сприйнятливість епідермісу до ультрафіолетового випромінювання.

Як бачите, скраби для обличчя мають дуже приємні особливості і є зразковим рішенням для регулярного (не сприймати, як щоденного, що рівноцінно занадто частого) шкіроочищення. Тому й цінуються численними користувачами. Разом з тим, не є винятком прикрі ситуації при неправильному і/або надмірному скрабуванні.

Недоліки скрабів:

  • пошкодження шкіри, провокування запалень, загострення акне за наявності в структурі засобу неякісних абразивних речовин;
  • шкода при посиленому терті, ніби мочалкою, шкіри обличчя скрабом, хоч навіть найкращим;
  • «спилювання» верхнього рогового шару, усунення природного захисту шкіри, а відтак підвищення її вразливості до негативних зовнішніх впливів, зокрема до УФ-променів, та провокування передчасного старіння (а не, як хотілося б, навпаки його відсування у часі) при дуже частому використанні скрабуючого продукту.

Будь-який із зазначених недоліків можна звести до нуля, якщо знати, як вибрати і як правильно використовувати скраб для обличчя, плюс вміло реалізовувати це на практиці. Відповіді на зазначені запитання шукайте далі.


► Якими бувають скраби?

Будь-який скраб – це комплекс основної субстанції та абразивної частини. Згідно з основою, очищувальний скраб для обличчя може мати кремо-, геле-, оліє- або емульсіоподібну форму. Абразиви існують натурального та штучного походження. Перші забезпечують збільшену міць і покращене очищення, але вони твердіші, зазвичай неправильної форми, можуть мати гострі грані, а засоби з ними не рекомендовані для чутливої шкіри та за наявності акне. Перевага других – у максимальній обробці країв частинок для досягнення їхньої м’якості та округлості, що виключає ймовірність навіть найменших пошкоджень. Вони ідеальні, зокрема, й для чутливої шкіри.

За розміром частинок, можна виділити м’який скраб для обличчя з дрібно подрібненим абразивом, що діє найбільш делікатно, і жорсткий, відлущувальні частинки у якого – більші. Як правило, саме м’які, з відлущувальним компонентом дрібного помелу скраби використовуються для обличчя, а засоби жорсткіші, з великими гранулами, з твердих матеріалів – для тіла.

Поділ скрабів на засоби для обличчя та тіла зроблено не просто так і його важливо дотримуватися при застосуванні. Скраби для тіла для обличчя використовувати не можна, інакше можливо травмувати ніжну шкіру, спровокувати подразнення або алергічну реакцію.


► Кому необхідне скрабування обличчя?

Розглянути можливість купити скраб для обличчя бажано кожному. Періодичні очищення шкіри із застосуванням скрабу вдома – важлива частина догляду, якщо ціль – красива та здорова шкіра обличчя.

Використовувати засіб можна у різному віці, а після 30 – обов’язково, аби добре вплинути на еластичність шкірних покривів. Потрібен скраб для жирної шкіри, для сухої та нормальної – для кожної несе специфічну користь, окрім основної. З жирної, наприклад, прибирає блиск, робить її більш пружною, при сухій допомагає боротися з почервоніннями, лущеннями, свербінням тощо. До речі, скраб добре показує себе після пілінгу, прибираючи пудрове лущення.

Головне в цій справі – не переборщити, а так можна брати, використовувати й насолоджуватися результатами.


► Кому не можна застосовувати скраб для шкіри обличчя?

Іншими словами, чи може бути комусь протипоказаний цей очищувальний засіб? Може.

Не можна застосовувати скраб при куперозі, алергіях, сильній сухості та стягнутості шкіри. Фахівці не рекомендують користуватися ним і тоді, коли пошкоджені шкірні покриви (при подряпинах, порізах та подібному), а також при вугрових висипах, запалених прищах, бородавках, герпесі й розацеа. Інакше ситуацію можна лише посилити. Взагалі проблемна шкіра краще відгукується на кислотні пілінги.

Обережними слід бути з тонкою і чутливою шкірою, щоб скраб не був для неї надто агресивним, не пошкоджував, не подразнював та не провокував почервонінь. У деяких випадках є сенс перекласти завдання її відлущування на ніжний та делікатний гоммаж.

Який догляд підійде саме вам, чи варто вам використовувати скраб для обличчя в домашніх умовах, найкраще узгодити з дерматологом, косметологом або нашим консультантом.


► Як вибрати скраб для обличчя?

Вибір скрабу часом буває складним. Те, що підійшло подрузі, зовсім не обов’язково порадує вас. Один тип шкіри добре відгукнеться на той засіб, інший – на інакший. Оскільки шкіра не є універсальною, їй складно догодити (допомогти і не нашкодити) без урахування низки рекомендацій. Перед тим, як вибрати скраб, слід чітко зрозуміти, що треба саме вам, згідно з актуальним станом шкіри, і знайти це в описі товару. Значення мають розмірні параметри та ступінь м’якості абразивних частинок, входження дод. компонентів, спектр функціонального впливу та інше. Але, напевно, основне – це врахувати тип шкіри.

Як підібрати скраб для обличчя за типом шкіри, розповідаємо:

  • скраб для жирної шкіри обличчя – чудовий варіант додаткового очищення. До того ж, якщо шкіра не чутлива, підійде практично будь-який засіб. Добре – на гелевій основі, з великим і гладким абразивним елементом, з протизапальним та матуючим впливами. На розширені пори та активну жирність чудово впливає глина. Прекрасно показує себе скраб з гліколевою кислотою. Уникати при збільшених порах варто хіба що олій, як от кокосової. А в іншому – аби не перестаратися. Знайомтеся зі скрабом акуратно, відстежуйте, як на нього реагує ваша шкіра – і все буде добре;
  • нормальна безпроблемна шкіра добре відгукується на дію м’яких круглих частинок, що не мають гострих країв. В інакшому випадку можливі мікроушкодження, порушення захисного бар’єру та провокування інфекцій;
  • вдалий скраб для сухої шкіри обличчя – на кремовій основі, який містить дрібні синтетичні абразивні частинки, забезпечує ніжне та щадне відлущування. Як слід дбає про суху шкіру скраб з муцином равлика;
  • скраб для чутливої шкіри обличчя (а такою може бути як суха, так і жирна), якщо і застосовується, то обов’язково найм’якший, щоб не травмувати й не подразнювати. Чутливі шкірні покриви вкрай сприйнятливі до абразивів, тому з ними варто бути дуже обережними;
  • скраб для проблемної шкіри протипоказаний (про це ми говорили вище). Якщо є висипання, запалення та інші проблеми, відкладіть застосування скрабу, доки все не налагодиться, інакше ці неприємні прояви можуть значно збільшити свої масштаби.

Якщо в результаті, все ж таки, залишаться сумніви, не хвилюйтеся. Переважна кількість виробників на упаковці/в інструкції/в описі товару на сайті повідомляє, для шкіри якого типу можна використовувати той чи інший засіб. Впевнені – із цим загвоздок не буде.


► Які найкращі скраби для обличчя?

Якщо хтось скаже, що саме ось той засіб – найкращий скраб для обличчя, не вірте. Не може бути один продукт найкращим у всіх випадках і для кожної людини.

Однак, є низка параметрів, які визначають, чи вартий уваги відлущувальний скраб для обличчя:

  • залучення якісних матеріалів;
  • грамотна та професійна реалізація технологічних процесів;
  • основа, яка забезпечує живлення і зволоження, не несе шкоди;
  • гладкість абразивних частинок;
  • натуральність сировини (натуральний скраб для обличчя – загальна рекомендація більшості спеціалістів);
  • свіжість, актуальний термін придатності;
  • оптимальна вартість;
  • надійний бренд.

► Як користуватися скрабом для обличчя?

Якщо скраб для обличчя обраний і ви готові приступити до його застосування, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • прочитайте інструкцію;
  • встановіть, чи немає у складі алергенів, чи не характерні котрісь несприятливі взаємодії з іншою косметикою;
  • проводьте процедуру ввечері перед сном, аби запобігти негативному впливу на особливо вразливу після скрабування шкіру обличчя денного ультрафіолету;
  • використовуючи скраби в домашніх умовах, попередньо добре очистіть/вимийте обличчя, за допомогою щоденного засобу, щоб ґрунтовно підготуватися до відлущування та оптимізувати результат. Непогано виконувати скрабування після душу чи ванни;
  • беріть за раз оптимальну кількість засобу. Не потрібно дуже багато, інакше можна переборщити з концентрацією активних речовин;
  • поступово розподіляйте скраб по обличчю, акуратно втираючи в шкіру круговими рухами приблизно дві хвилини, при цьому не тягніть і не придавлюйте, а потім ретельно змийте водою комфортної температури;
  • уникайте потрапляння засобу в очі, передбачливо оминаючи при нанесенні та змиванні периорбітальну зону. А ось на підборіддя та шию нанести не забудьте – ці ділянки потребують не меншого догляду, ніж обличчя;
  • після того, як використовувати скраб для обличчя завершите, не витирайтеся з усіх сил рушником, легенько промокніть – і достатньо;
  • також після використання скрабу не нехтуйте додатковим доглядом для живлення та зволоження шкіри, позаяк вона в цей час максимально налаштована на поглинання корисних речовин. Це може бути маска, сироватка чи крем – чогось одного цілком вистачить. Тільки не засоби з кислотами – ті здатні спровокувати запалення.

Якщо дотримуватися цих нескладних порад, процедура принесе вашій шкірі максимум користі.


► Як часто можна використовувати скраб для обличчя?

Відповідь стосовно періодичності залежить від типу шкіри. Наприклад, як часто користуватися скрабом для обличчя при жирному типі? Оптимально – раз-двічі на тиждень, в поодиноких випадках – тричі. Як часто потрібно використовувати скраб для обличчя, щоб не зашкодити сухій та нормальній шкірі? Може бути по-різному, дивлячись який продукт і стан шкіри: раз на тиждень-місяць.

Запам’ятайте: скраб – це не щоденний доглядовий засіб. Занадто часто – означає дуже погано. Так можна нашкодити епідермальному бар’єру, рельєфу, кольору шкіри, отримати подразнення, запалення, почервоніння, лущення, висипання, розширені пори, неприємні й навіть болючі відчуття, підвищити чутливість до сонця і постраждати від гіперпігментації.


Щоб обличчя було красивим, а шкіра здоровою, потрібен правильний регулярний догляд із застосуванням якісної та відповідної косметики, зокрема й скрабів – ні більше, ні менше. Проста істина, а стільки всього потрібно було розглянути, щоб до неї прийти.

Хочете скраб для обличчя купити прямо зараз? Каталог HOLLYSKIN – у вашому розпорядженні!