Крем для обличчя – один із найбільш популярних та поширених косметичних засобів. І у тих, хто ретельно доглядають за своєю шкірою, дотримуючись кожного етапу догляду, і в тих, чий догляд обмежується застосуванням одного-двох засобів та й то з далеко не завзятою регулярністю, з великою ймовірністю в домашній косметичці є крем для шкіри обличчя. Звичайно ж, не один і той самий. Сучасна варіативність кремів настільки різнопланова, що кожен має можливість вибрати саме той засіб, який влаштовує його у всіх смислах: за якістю, складом, функціоналом, виробником, ціною та іншими критеріями. А щоб цей вибір не супроводжувався складнощами, важливо орієнтуватися, які, в цілому, бувають креми для обличчя. Із цим сьогодні й пропонуємо розібратися в деталях.

Класифікація за часом застосування

Які існують види кремів для обличчя за часом доби для застосування? Денні, нічні та універсальні. Коли який продукт застосовувати, зрозуміло з назви. А ось, чому так важливо дотримуватися певного часу нанесення – питання, яке для багатьох залишається відкритим.

Денний крем призначений для нанесення в ранковий час. Його ключова роль полягає у захисті шкіри від негативних зовнішніх факторів: надто високих або низьких температур, різких температурних стрибків (наприклад, при виході з теплого приміщення на холод), інтенсивного ультрафіолетового випромінювання, вітру, атмосферних опадів, вільних радикалів тощо. Він сприяє зволоженню та збереженню оптимальних обсягів вологи в шкірних покривах, пом’якшує, тримає шкіру в красивому та свіжому стані тривалий час, протистоїть швидкому старінню, відновлює пружність і еластичність, може знижувати видимість зморшок. Як правило, денний крем для обличчя – це косметичний засіб, що швидко вбирається й не залишає слідів, з легкою і ніжною консистенцією, тому що більшу частину структури займає водна складова. Щоб він добре справлявся зі своїми завданнями, до його складу вводять вітаміни (А, С, Е, F), УФ-фільтри (з фактором SPF не менше 15), кислоти (гіалуронову, олеїнову, ліноленову та ін.), а також рослинні екстракти.

На нічний крем для обличчя покладається дещо інша місія. Коли шкіра відпочиває, косметика працює. Робота крему в цьому випадку спрямована на відновлення, насичення корисними речовинами (вітамінами, мінералами, мікроелементами), інтенсивне живлення, глибоке зволоження та зняття накопиченої протягом дня втоми. В нічний час активні інгредієнти кремів глибше проникають у шкірні шари, сприяючи поверненню тонусу, клітинному оновленню, нормалізації мікроциркуляції крові, заспокоєнню, вирівнюванню тону, виробленню досить значущих для сполучних тканин білків, таких як колаген та еластин. Формули, на основі яких створюються нічні креми, характеризуються збільшеною насиченістю, порівняно з денними. Відповідно, їх консистенції – жирніші й щільніші, а поглинання шкірою відбувається повільніше. Вранці залишки нанесеного з вечора засобу рекомендовано добре змити з обличчя, щоб не спровокувати закупорювання пор та запобігти запальним реакціям. Загалом же, нічний крем – чудове рішення як доповнення до денного.

Щоб один та інший види кремів працювали найкраще, важливо кожен використовувати у відповідний час. А якщо не хочеться застосовувати різні продукти, можна зупинити вибір на універсальних варіантах – кремах одночасно для ранкового та вечірнього нанесення. Вони розробляються з реалізацією такої можливості.

Типи кремів для обличчя за складом

Поділ за складом передбачає наявність жирової, емульсійної та безжирової косметики. Кожному типу характерні свої призначення та параметри. Функціональність покладена на різні речовини.

Жирові засоби (очисні, захисні, масажні) виготовляються з поміщенням в основу жирів або жироподібних матеріалів, наприклад, таких речовин, як стеарин, вазелін чи ланолін. Також у складі, як правило, присутні вітаміни, ферменти, рослинні, мінеральні та ефірні олії. Хочемо зазначити, що, вибираючи жировий крем, не варто орієнтуватися на запах. На якості ароматичні характеристики ніяк не позначаються. Роль ароматизаторів полягає в приглушенні яскраво відчутної жирової бази.

Емульсійні – це продукти, що поєднують жирову складову з водяною. Емульсії бувають типу «олія+вода» (трохи олії, розведеної у воді) та «вода+олія» (наявність частинок води в олійній структурі). Перші найбільш ефективні в плані зволоження, другі – у боротьбі зі зморшками, сухістю та всілякими шкірними проблемами. Доповнення жиру водою – запорука покращеного поглинання косметики та охолоджувальних якостей, максимізації ефективності й еластичності. Завдання води: надання приємного білого забарвлення, забезпечення непрозорості та класичної кремової консистенції.

Безжирові креми для обличчя – це тонкодисперсні водні суміші жирних кислот, воскових матеріалів чи колоїдних систем. Жирова частина у них або повністю відсутня, або є, але у дуже малих обсягах. Що ж тоді є основою? Білкові/вуглеводні полімери. Зв’язнодисперсна система найчастіше формується при їх компонуванні з водою, гліцерином та спиртом.

Поділ за функціональним призначенням

Найбільш різнопланова та об’ємна класифікація, яку повною мірою складно осягнути. Але, з іншого боку, з основними видами розібратися не становить труднощів.

Якщо брати за основу функціональне призначення, то креми для догляду за обличчям бувають:

Зволожувальні. Який рейтинг найкращих кремів для обличчя не візьми, практично завжди у лідерах буде зволожувальний крем. Він є основою цього сегменту косметичної продукції. Без нього дуже складно уявити лінійку кремів будь-якого б’юті-бренду. Дія зволожувального крему зосереджується на насиченні шкіри вологою та утримуванні оптимального рівня вологості. Таким чином вдається подбати про пружність дерми, подолати дрібні шкірні недоліки, ті ж зморшки. Адже, як відомо, найзлісніший ворог шкіри – зневоднення. Через нього прискорюється прояв ознак старіння. У спеку ризики пересушування зростають в рази. Тому крем, який правильно насичує вологою – надважлива складова догляду за обличчям. Важливо, щоб він був легким, м’яким і ніжним, а ще щоб добре поглинався.

Є зволожувальні креми, призначені тільки для сухої та/або нормальної шкіри, а також ті, які можуть наноситися на жирну. Ефективність залежить переважно від складу. Примітними є продукти з вітамінами, рослинними екстрактами, великими концентраціями води, гліцерином, колагеном, еластином, гіалуроновою та молочною кислотами. Вони оперативно поглинаються шкірою без формування блискучої плівки. Із завданням зволоження чудово справляються емоленти – олії та жири натуральної і синтетичної природи. Нерідко ці продукти доповнюються антиоксидантами, що додатково перешкоджають старінню та руйнуванню шкірних покривів. За вітамінами та екстрактами рослин – зокрема пом’якшення та зняття запалень.

Хороший зволожувальний крем для обличчя, як от засіб з гіалуроновою кислотою HOLLYSKIN Hyaluronic Acid Face Cream, рекомендовано мати всім, аби шкіра обличчя була оптимально вологою, м’якою, ніжною та шовковистою.

Поживні. Серед денних, нічних та універсальних продуктів не важко знайти поживний крем. Його ключове призначення полягає у налагодженні повноцінного живлення дерми, насиченні її важливими корисними інгредієнтами (вітамінами, мінералами, амінокислотами та ін.) для підтримки здорового й свіжого стану. Такі засоби збільшують пружність, піклуються про гладкість, добре позначаються на тургорі, сприяють здоровому кольору обличчя, підвищують шкірний імунітет, допомагають клітинам активніше оновлюватися, стимулюючи обмінні процеси. Вони добре поглинаються і можуть застосовуватися для різних типів шкіри.

Відновлювальні. Сюди належить косметика, що стимулює регенерацію клітин шкіри, завдяки чому запобігається поява зморшок, забезпечується підтягувальний ефект, шкіра стає більш еластичною й приводиться в здоровий тонус. Для жінок віком 40+ крем для відновлення шкіри обличчя є незамінним помічником. Хоча нерідко приходить на допомогу й до досягнення цього віку.

Важливі активні інгредієнти, що прискорюють регенеративні процеси: пантенол, алое вера, гліколева, лінолева та ліноленова кислоти. Жирні кислоти і цераміди реалізують захист та перешкоджають зневодненню. Вітаміни, мінерали й ліпідо-заповнюючі складники наповнюють необхідним захисний бар’єр. Про проблеми з останнім свідчать підвищена чутливість, почервоніння та лущення.

Регулярне застосування якісного відновлювального крему, наприклад, HOLLYSKIN Glycolic AHA Acid Face Cream – запорука істотного поліпшення загального стану шкіри. З його допомогою ви зможете прибрати сліди втоми, зробити шкірні покриви м’якшими, гладкішими і еластичнішими.

Очищувальні. Незамінна косметика з очищувальним ефектом передусім для проблемної шкіри, але може стати в нагоді й для інших типів. Створюється на основі олій, восків, ретинолу, цинку, сірки, саліцилової, азелаїнової та АНА кислот. Реалізує очищення від залишків декоративної косметики, пилу та бруду, від різноманітних забруднень, які провокують виникнення висипу, нейтралізує дії мікробів та пов’язані з цим негативні процеси. Також, завдяки твердим частинкам у складі, допомагає позбавлятися від верхнього ороговілого шару, відкриваючи прохід для кисню й поживних речовин. Таким чином, очищає і від зовнішніх забруднювальних елементів, й від внутрішніх.

Застосовується очищувальний крем, як правило, не частіше 1-2 разів на тиждень.

Пом’якшувальні. На пом’якшувальний крем для обличчя особливу увагу рекомендується звертати власникам сухого типу шкіри. Якщо знайти хороший засіб (відразу даємо посилання на крем з муцином равлика HOLLYSKIN Snail Face Cream), то можна добре пом’якшити дерму, підвищити її пружність і еластичність, вирівняти колір та мікрорельєф, а також заспокоїти й зволожити. Вказаний та інші пом’якшувальні креми чудово захищають суху шкіру від зовнішніх негативів (холоду, спеки, вітру тощо), борються з лущеннями і загоюють мікротріщини.

Заспокійливі. Зосереджені на усуненні запальних реакцій та подразнень шляхом делікатного догляду за шкірою обличчя. Зазвичай здійснюють антибактеріальний ефект і регулюють роботу сальних залоз. Для жирного та чутливого типів шкіри – те, що треба. Крім захисту від почервонінь та лущень, реалізують живлення та зволоження. Добре допомагають після низки косметичних процедур, до прикладу, після пілінгу (налагоджують рівень рН, інтенсифікують синтез еластину і колагену, удосконалюють тонус і колір обличчя).

Хороші заспокійливі креми не містять ніяких подразників та алергенів, зокрема парабенів, барвників і ароматизаторів.

Матувальні. Ті, кому проблема жирного блиску шкіри знайома не з чуток, обов’язково повинні мати матувальний крем для обличчя. Завдяки спеціальним формулам такі засоби ефективно матують шкіру та знижують ступінь блиску, створюючи на ній легку невагому плівку. Як результат, покращують тон, текстуру й загальну естетику, а ще захищають від атмосферних впливів. Прекрасне рішення для жирної, комбінованої та проблемної шкіри.

Антивікові (омолоджувальні, антиейджингові). Це засоби, покликані максимально ефективно працювати в напрямку вікових змін шкіри. Повністю відповідаючи своїй назві, вони омолоджують, протистоять зниженню пружності, зморшкам та пігментації. Зволожують і живлять, роблять зморшки менш помітними та проробляють причини їх виникнення, підтягують овал обличчя, усувають запалення, сприяють відновлювальним процесам, відлущують омертвілі клітини, покращують рівномірність тону та рельєфу. На ліфтинг-косметику слід звернути увагу орієнтовно після 30 років, найкраще – щоб не допустити ранні прояви вікових ознак (подальші зменшення та усунення можуть потребувати значно більше сил і часу).

Активні компоненти, на яких ґрунтуються антивікові креми, можуть бути досить різноплановими. Популярністю користуються засоби на основі гіалуронової, АНА та ВНА кислот, морського колагену, екстракту чорної ікри, коензиму Q10. Як правило, у складі присутні вітаміни (А, С, Е) та рослинні олії (абрикосових кісточок, авокадо й ін.).

Рекомендуємо звернути увагу на омолоджувальний крем для обличчя HOLLYSKIN Caviar Face Cream і підтягувальний крем HOLLYSKIN Collagen Face Cream. В основі першого – екстракт чорної ікри, другого – колаген. Обидва чудово справляються з подовженням молодого вигляду обличчя, насичуючи шкіру тим, чого їй не вистачає з віком.

Крем антивіковий – дієвий спосіб подовження молодості та захисту від старіння шкіри (якісно уповільнює процеси старіння). Але використовувати його потрібно обережно і продумано, завжди дотримуючись вказівок виробника.

Відбілювальні (освітлювальні). Головне, на чому зосереджуються такі засоби – це на вирішенні проблем з підвищеною пігментацією шкіри, що проявляється найчастіше через вікові та гормональні зміни. Роблячи пігментні плями світлішими, вони вирівнюють тон обличчя, тим самим підвищують загальну естетику. Низка продуктів може не тільки прибирати надмірну пігментацію, а й працювати на профілактику їхньої появи. З діючих речовин хочемо відзначити ретинол (оптимальна концентрація речовини у кремі залежить від ступеня гіперпігментації), арбутин та фруктові кислоти.

Відбілювальні креми досить популярні, але з ними слід проявляти обережність. Вони здатні підвищити чутливість шкіри, тому паралельно потрібно подбати про додатковий захист.

Тонізуючі. Нежирні засоби з надлегкою структурою, що насамперед інтенсифікують обмінні реакції в клітинах і вдосконалюють їх живлення. Тонізуючи шкіру, сприяють поверненню її пружності. Регулярне застосування хорошого крему цієї функціональної групи може стати надійним помічником у питанні відстрочки актуальності залучення косметичних антиейдж продуктів. Нерідко тонізуючий крем слугує ще й основою під макіяж.

Захисні. Засоби, функції яких зосереджені на протистоянні негативним факторам довкілля. Вони відновлюють необхідний рівень вологості, усувають подразнення, формують бар’єр-захист від сонця, морозу, вітру, сухого повітря, пилу, бактерій, вільних радикалів та інших зовнішніх впливів, здатних погано вплинути на шкіру. Іншими словами, захищають шкіру від різноманітних стресових факторів. Зазвичай, це зимові креми з жирною текстурою та спеціальними плівкоутворювальними компонентами.

Сонцезахисні (від фотостаріння, із захистом від ультрафіолету). Те, що сонце прискорює старіння шкірних покривів, відомо вже, мабуть, кожному. Особливо страждає обличчя, оскільки будь-якої пори року на вулиці залишається незахищеним від сонячного ультрафіолету. Шкіра може зневоднюватися, передчасно покриватися зморшками, пігментними плямами, можуть проявлятися сонячні опіки, алергії. Не змусить на себе довго чекати фотостаріння, якщо правильно і регулярно не використовувати сонцезахисний крем для обличчя.

Засоби із захисними SPF-фільтрами дуже важливі влітку, коли сонце особливо інтенсивне, але не тільки. Щоб максимально подбати про шкіру, таку косметику слід використовувати, незалежно від сезону. Крем із сонцезахисним фільтром у складі актуальний завжди, коли є ймовірність прямого впливу сонячних променів. Значення SPF може варіюватися, але нижче 15-20 бути не повинне.

Якщо підбиратимете сонцезахист для обличчя, зверніть увагу на щоденний зволожувальний крем від фотостаріння HOLLYSKIN Invisible Protect SPF 30. Він добре подбає про збереження молодості та краси вашої шкіри.

Як правило, який крем для обличчя не візьми, чи то зволожувальний, відновлювальний, антивіковий, чи котрийсь інший, якщо він створений надійним виробником і в належній якості, крім основних функцій, реалізує й додаткові. Тому сьогодні не важко підібрати недорогий хороший крем для обличчя, який буде працювати комплексно, вдосконалюючи вашу шкіру та забезпечуючи її всіма необхідними доглядовими впливами.

Креми для обличчя за типом шкіри

Насамкінець розглянемо класифікацію кремів за типом шкіри. Хоч вона і йде в нашій статті останньою, але за значенням чи не найголовніша. Адже тип шкіри – один із ключових критеріїв при виборі будь-якої доглядової косметики. Важливо, щоб продукт цілеспрямовано справлявся з тими чи іншими шкірними проблемами, підтримував красу та здоров’я дерми, з урахуванням її особливостей.

Варіативність кремів та актуальні завдання за цим критерієм:

  • для нормальної шкіри (підтримка природних захисних властивостей протягом дня, збереження здоров’я та естетики, насичення корисними речовинами, зокрема вітамінами й мікроелементами, без заподіяння шкоди). Добре підходять легкі зволожувальні креми зі збалансованим складом, на день – з фактором SPF;
  • для жирної (покращення живлення, себорегулювання, звуження пор і обов’язково зволоження, тому що зневоднена жирна дерма виробляє підвищені обсяги себуму, що посилює характерні для цього типу проблеми закупорки пор, чорних цяток, прищів та вугрів). Перевагу слід надавати продуктам, які швидко поглинаються, не формують на поверхні липку плівку, є передумовою свіжості та природного сяйва. В ролі денного догляду хороші варіанти з матувальним ефектом;
  • для сухої (достатнє зволоження, запобігання вологовтратам, протистояння зморшкам, лущенням та почервонінням, живлення і захист). Найкращий вибір – якісний зволожувальний крем, що насичує шкіру вологою та корисними компонентами, піклується про пружність, еластичність й естетичний рівномірний тон;
  • для комбінованої (живлення, захист від зовнішніх негативних впливів, забезпечення варіативних потреб різних ділянок обличчя). Коли поєднана суха/нормальна і жирна шкіра, можна використовувати різні засоби для різних зон, або спеціальні креми з ретельно збалансованим складом.

Тепер, коли ви чудово орієнтуєтеся, які види косметичних кремів існують, питання вибору потрібного засобу – справа кількох хвилин. Переходьте в каталог HOLLYSKIN – тут найкращі креми для обличчя вже чекають на вас! Підбирайте косметику, враховуючи персональні потреби та особливості своєї шкіри – і вона подарує вам не лише красу та здоров’я, а й хороший настрій, впевненість у власній неповторності.