У сучасному світі, де доступ до різноманітної інформації практично безмежний, знайти все, що тебе цікавить, через інтернет – справа лічених хвилин. Це ж чудово! Так? Ні? Можливо. Дивлячись, як це сприймати. З одного боку, суцільні переваги. Вводиш у рядку пошуку запит, наприклад, «поради по догляду за шкірою» або «як потрібно доглядати за шкірою обличчя» – й пошукова видача рясніє мільйонами сторінок зі всеможливими результатами. Бери – не хочу. З іншого ж боку, далеко не вся наявна в інтернеті інформація логічна, зрозуміла та корисна, а частенько буває і суперечливою. Тут читаєш одне, там – зовсім інше, можливо, навіть протилежне. Десь правда, а десь брехня. Повсюдно – численні рекомендації щодо догляду за шкірою обличчя та тіла від невідомих «експертів», міфи, які викривають «істину», та інше. Заплутатися й так і не знайти відповіді, в яких буде цілковита впевненість – простіше простого. Ось і виходить, що інформації начебто предостатньо, а необхідну можна і не знайти. Тільки час марнуєш даремно.

З урахуванням сказаного, ми вирішили виправити стан речей, що склався. Звісно, не в глобальному розумінні. Про все розповісти, як воно є і має бути, просто неможливо. Та й далеко не все перебуває у нашій компетенції. Але є один напрямок, на якому спеціалізується український бренд доглядової косметики HOLLYSKIN. Це догляд за шкірою. Розповісти про нього все, що тебе може цікавити та приносити користь – ціль нашого блогу. В основі – багаторічний досвід, ретельний моніторинг інновацій та обов’язково максимальна турбота про твою шкіру, про її молодість, ніжність та красу.

10 шкідливих порад, які зіпсують твою шкіру

Тема сьогоднішньої статті проста, але, як показує практика, досить актуальна – як доглядати за шкірою не потрібно. Що не варто робити, аби не нашкодити.

Якщо ти приділяєш увагу і час догляду за шкірою обличчя, тіла, рук, ніг, то вже маєш певні знання з цього приводу. Ти, найімовірніше, знаєш про етапи догляду, про те, що важливо регулярно очищати, тонізувати, зволожувати й захищати найбільший орган свого тіла. Швидше за все, орієнтуєшся, що шкірі різних типів потрібна неоднакова підтримка і турбота, оскільки й потреби існують різні. Якщо ти регулярно читаєш наш блог, то також тобі відомо про належне застосування кремів, сироваток, масок для обличчя, скрабів, лосьйонів та олій для тіла. А головне, ти вже маєш розуміти, що правильний догляд за шкірою – те, чим не можна нехтувати. Це те, що допомагає твоїй шкірі бути гладкою, пружною та сяйною, що запобігає передчасному прояву ознак старіння, дозволяє тобі скрізь і завжди виглядати здорово, красиво і молодо.

Готова поповнити свої уявлення щодо того, як доглядати за шкірою в домашніх умовах не треба? Що не можна робити, щоб замість користі не отримати шкоду, яка виливається в подразнення, підвищення чутливості, сухість, висипання та багато інших шкірних проблем? Можливо, ці чи подібні прояви вже відчуваєш і не можеш зрозуміти їхню причину, а тим більше, як їх позбутися? Тоді читай далі – та отримуй відповіді на свої запитання. 10 шкідливих для шкіри порад – перед тобою.

№ 1: Спирт і висококонцентрована спиртовмісна косметика – найкращі помічники для проблемної шкіри

Різноманітні агресивні спиртові засоби, а за їх відсутності під рукою сам спирт – те, чим найкраще протирати прищі, вугровий висип та інші запалені ділянки на проблемній шкірі. І що частіше так робити, то ефективніше. Чула про таку рекомендацію? Так ось, ніколи так не роби.

Високі концентрації спирту – зовсім не союзники для проблемної шкіри. Вони сильно пересушують, провокують зневоднення та порушують гідроліпідний баланс. Відчуваючи «спрагу» після їх застосування, шкірний покрив починає інтенсивно вирішувати проблему власними силами, активуючи роботу сальних залоз. Результат – кількість та масштаби проблем збільшуються. Підвищений жирний блиск у поєднанні з сухістю і лущенням, ще більшими подразненнями та почервоніннями, а також порушення захисного бар’єру шкіри з максимізацією вразливості до зовнішніх агресивних факторів – ось що насправді «дарує» висококонцентрована спиртовмісна косметика.

Замість того, щоб вдаватися до агресивних методів, рекомендується звернути увагу на м’якіші та ефективніші підходи до догляду за проблемною шкірою. Уважний вибір продуктів, багатих на зволожувальні та живильні речовини, допоможе досягти бажаних результатів без ризику негативних наслідків. Заходь у каталог косметики HOLLYSKIN та вибирай догляд, який не нашкодить.

№ 2: Один хороший засіб для очищення шкіри обличчя – те, що треба

Купити пінку для вмивання, гель, гідрофільну олію, мило або міцелярну воду (потрібне підкреслити) – цього цілком достатньо для очищення. Нічого купувати кілька очищувальних засобів. Одному хорошому продукту цілком під силу очистити шкіру як слід. Ні, це неправда.

Кожен вид доглядової, зокрема очищувальної, косметики розробляється з певним спектром функціональної дії. Міцелярна вода або спеціальний засіб для зняття макіяжу спрямовані саме на усунення декоративної косметики. Гідрофільна олія для обличчя, як наприклад, засіб з екстрактом гінкго білоба або OleoGel, розчиняє сальну пробку, прибирає залишки SPF-захисту та макіяжу. Чистою шкіру після застосування будь-якого зі згаданих продуктів точно не назвеш. Вони важливі у своїй частині впливу. Але після них слід продовжити очищення шкіри обличчя за допомогою гелю або піни для вмивання, і тільки тоді можна переходити до наступних доглядових етапів. Знаменита корейська система догляду вже давно затвердила «золотий стандарт» очищення: демакіяж + умивання. Саме так досягається найкраща ефективність.

Що стосується мила та його одноосібного застосування для очищення обличчя – взагалі забудь! Воно не здатне повною мірою прибрати косметику, забруднення та все інше зайве з обличчя. Пори точно залишаться забрудненими. Більше того, шкіра після його застосування буде пересушена, втратить природний захист, може загрубіти, запалитися й почати лущитися. Тож агресивне очищення до скрипу милом – зовсім не ознака найкращості. А що дійсно заслуговує на таке визначення, так це спеціалізована очищувальна косметика, підібрана відповідно до типу шкіри, котра має м’який склад і дбайливо виконує свої завдання.

№ 3: Вмивайся гарячою/крижаною водою

Попадалося тобі таке: гаряча вода найбільше підходить для вмивання, оскільки сприяє найефективнішому очищенню? Чи, може, таке: холодна, а краще крижана вода або взагалі кубики льоду – те, що потрібно для подовження молодості? Так от знай: обидві крайнощі – не те, що тобі треба, коли йдеться про вмивання. Шкіра обличчя надчутлива до екстремальних температур. І вказані «б’юті-поради по догляду за обличчям» можуть призвести до вельми плачевних наслідків.

Негативи, що провокуються гарячою водою: розширення поверхневих судин, підвищення слабкості стінок, зниження еластичності шкіри, прискорення прояву ознак старіння. Особливо обережними з високими температурами води слід бути людям, шкіра котрих має підвищену чутливість і схильна до куперозу. Нові «судинні зірочки» при регулярному вмиванні гарячою водою не змусять на себе довго чекати.

Умивання дуже холодною водою натомість загрожує спазмами судин, погіршеним живленням шкірного покриву, порушенням гідроліпідної мантії та погіршенням природного захисту. В результаті шкіра пересушується, недоотримує необхідні речовини і знову ж таки починає страждати від високої чутливості. З протиранням кубиками льоду – та сама ситуація, але зі ще більшою мірою шкоди. І боротьба з негативними проявами значно складніша, ніж їх допущення через незнання чи недбалість.

Те, що потрібно твоїй шкірі обличчя – це вмивання злегка теплою водою. Оптимально – кімнатної температури. Саме так можна підтримати її здоровий стан, посприяти позбавленню від негативних проявів і не спровокувати нові проблеми.

№ 4: Тонік для обличчя – зайве витрачання грошей. Забудь про нього

Тонік для шкіри обличчя – безкорисна водичка, чергова маркетингова хитрість, покликана витягнути з тебе якомога більше витрат. Не витрачай гроші даремно – не користуйся тоніком. Він тобі ні до чого. Натрапляла на таку інформацію чи, можливо, мала подібні думки? Так от, це зовсім не відповідає дійсності. Недооцінювати і не користуватися тоніком – м’яко кажучи, помилка.

Правильний комплексний догляд за шкірою обличчя без тоніка неможливий. Він важливий і для здоров’я, й для зовнішнього вигляду шкіри, оскільки відновлює pH, тонізує, сприяє регенеративним процесам, зміцнює стінки судин, підвищує ефективність подальшого догляду. А завдяки тим чи іншим активним інгредієнтам здатний здійснювати цілий перелік важливих для шкіри додаткових впливів.

Не зволікай ввести у свій повсякденний догляд за шкірою обличчя цей косметичний продукт – зрозумієш всю його доречність з першого ж застосування. Хороші тоніки для обличчя вже чекають на тебе тут.

№ 5: Більше, сильніше, частіше – головні принципи домашнього догляду

Начебто логічно, що чим сильніше стараєшся, чим частіше і більше щось робиш, тим результати отримуєш швидше і в підвищеній мірі. Запам’ятай: з доглядовою косметикою це не працює. Тут все має бути в міру. Як? Регулярно, комплексно, акуратно та із застосуванням якісної косметики. А перебір у цьому випадку настільки ж плачевний, як і недостатня увага.

Якщо перестаратися у прагненні всіма силами покращити стан шкіри, можна отримати зворотний до очікуваного результат. Твоя шкіра стане зневодненою і тьмяною, вироблятиме надто багато себуму, може покритися висипаннями та подразненнями, дрібною сіточкою зморшок тощо.

Щоб зберегти красу своєї шкіри та подовжити її молодість, реалізуй регулярний, поетапний та комплексний догляд із застосуванням якісної косметики. Але не перестарайся.

№ 6: Скрабуй шкіру якомога частіше й інтенсивніше

Окрема «слушна порада професіоналів» – якнайчастіше і якнайсильніше скрабувати шкіру. Немає жодних обмежень в ексфоліації. Добре, якщо є така можливість, використовувати скраб для тіла та/або обличчя щодня. Ти теж так думаєш? Якщо так, то сподіваємося, що від думок до діла не переходила. Інакше могла суттєво нашкодити своїй шкірі, адже щоденне скрабування – це погано.

Скраб, хоч навіть найретельніше продуманий і з делікатним впливом – досить серйозний продукт, що забезпечує механічне зняття ороговілого шару. Для жирної молодої шкіри він зазвичай підходить ідеально, а ось чутливу та проблемну здатний травмувати, дати поштовх новим висипанням, пошкодити захисний шар та підвищити чутливість, особливо при частому та інтенсивному застосуванні.

Щоб не допустити можливі негативи, а отримати користь від скрабування (якісне відлущування відмерлих клітин, глибоке очищення, пом’якшення, розгладжування та підвищення пружності), по-перше, вибирай делікатні ексфоліанти, якісні скраби для обличчя та тіла надійних брендів. А по-друге, дотримуйся правил використання та оптимальної періодичності їх застосування. Як правило, це один-два рази на тиждень, залежно від складу відлущувального засобу та потреб шкіри. У деяких випадках доцільніше замість скрабу віддати перевагу кислотному або ензимному пілінгу, наприклад, кислотній сироватці-пілінгу HOLLYSKIN Glycolic Acid або ензимній пудрі-пілінгу HOLLYSKIN Angel Skin.

І ще не забувай, для чого призначені скраби. З цим часто виникають невідповідності та непорозуміння. Багато хто думає, що скрабувати шкіру потрібно тоді, коли вона лущиться. Але це не так. Лущення – свідчення сильної зневодненості. За такого стану першочергове значення має інтенсивне зволоження з допомогою крему, маски чи, скажімо, сироватки. Далеко не кожен скраб має функцію зволоження. Завжди орієнтуйся на його основне призначення – відлущування ороговілого шару. Також перед покупкою конкретного продукту уважно ознайомлюйся з функціональним спектром.

№ 7: Починай доглядати за зоною навколо очей, коли з’являться перші зморшки

Якщо в тебе немає зморшок, ще рано окремо доглядати за ніжною зоною навколо очей. Залиш застосування спеціальної косметики на потім, ще буде час. Як ти розумієш, це чергова хибність.

По-перше, крем для шкіри навколо очей працює не тільки проти зморшок, не лише підтягує та розгладжує, але й захищає від шкідливих зовнішніх впливів, зволожує, живить та відновлює, усуває темні кола та набряки. Тобто робить усе можливе, щоб ти мала свіжий, здоровий та відпочилий вигляд у будь-якому віці. Не зморшками єдиними, як бачиш.

А по-друге, проблемі завжди простіше запобігти, ніж потім її вирішувати. Замолоду починай дбати про шкіру периорбітальної зони – і твої старання будуть виправдані з лишком. Просто не використовуй раніше часу антивікову косметику. Вибираючи крем або патчі під очі (ще один чудовий багатофункціональний продукт для догляду за цією ділянкою), врахуй тип та потреби шкіри на певному життєвому етапі.

№ 8: Використовуй сонцезахист тільки влітку і тільки якщо у тебе світла шкіра

Сонцезахист необов’язковий. А якщо потрібен, то геть не усім і не завжди. Від нього більше шкоди, ніж користі. Все, на що він здатен, це доставляти неприємне відчуття липкості, не більше. Влітку на пляжі доцільний, зрозуміло, а ось в інших випадках у ньому потреби немає. І так далі, і тому подібне. Усі заяви такого плану не мають нічого спільного з реальністю.

Незалежно від пори року та відтінку шкіри перед виходом на вулицю важливо використовувати сонцезахисний засіб, як наприклад, щоденний зволожувальний крем HOLLYSKIN Invisible Protect SPF 30, що перешкоджає фотостарінню. Так, відповідне значення СПФ може змінюватися, залежно від сонячної активності, параметрів конкретної шкіри та деяких інших факторів, але необхідність у санскріні не підлягає сумніву.

Якщо не захищати шкіру від шкідливих сонячних променів, ознаки фотостаріння почнуть даватися взнаки одна за одною. Підвищена пігментація, потовщення, розширені капіляри, нездоровий колір обличчя, порушення текстури, більші та глибші зморшки, надмірна сухість, в’ялість, ризик розвитку серйозних шкірних захворювань – далеко не повний перелік можливих негативів, які проявляються, якщо нехтувати застосуванням сонцезахисних засобів.

Хочеш запобігти всьому згаданому? Тоді щоразу перед тим, як вийти на вулицю, нанось на обличчя сонцезахист. У похмуру погоду та взимку теж. Якщо у тебе не світла, а смаглява шкіра – аналогічно. Жодних винятків. Так, у якісь дні активність УФ-променів може бути меншою, а темна шкіра менш сприйнятлива до їхнього впливу. Але максимізувати захист від сонячного ультрафіолету нікому не вдасться, якщо в арсеналі косметики на постійній основі не мати якісного та надійного крему з SPF.

№ 9: Залишайся вірною вдалій косметиці завжди/Частіше змінюй догляд

Поради для шкіри нерідко вражають своїм антагонізмом. Ось, наприклад, дві крайності, яких краще не допускати:

  1. Підібрала собі ідеальну пінку для вмивання, крем чи маску? Завжди залишайся їм вірною. Не здумай щось міняти.
  2. Не зациклюйся на одних і тих же косметичних продуктах. Якомога частіше змінюй одні на інші.

Як ти розумієш, і перше, і друге має недоліки. Якщо користуватимешся одним продуктом роками, без перерв і чергувань, твоя шкіра звикне, а ефекти перестануть радувати, наскільки примітна косметика в тебе не була б. І річ тут зовсім не в косметичних засобах. Просто, звикаючи до тих самих активних компонентів, шкіра поступово перестає на них реагувати. Що стосується надто частої зміни доглядових продуктів, то вона може спровокувати дезорієнтацію шкіри. Ефективність одних речовин та їх поєднань не встигне проявитися, а тут у роботу вступлять нові компоненти. Так робити теж немає смислу. Потрібно дати косметиці можливість проявити себе. Упродовж кількох місяців, перш ніж зробити заміну – цілком оптимально. Поширені рекомендації косметолога щодо догляду за шкірою вказують на відповідну частоту зміни догляду – раз на три місяці. Але чітко слідувати цьому, викидати відкритий тюбик з кремом і купувати новий відразу після завершення тримісячного періоду, немає потреби. Просто візьми собі період в 3 місяці як орієнтир. Трохи більше чи менше – цілком нормально.

Запитаєш: де ж набрати стільки косметики, яка підійде, щоб кожен квартал змінювати догляд? Відповідаємо: не обов’язково постійно використовувати нові продукти, можеш чергувати декілька хороших, які ти вже встигла протестувати, а за бажання доповнювати їх б’юті-новинками. Як тобі такий варіант?

№ 10: Засоби домашнього виготовлення – краще не буває

Не ходи до косметолога, не купуй косметику – все це придумано для викачування з тебе грошей. Все це хімія, що шкодить твоєму здоров’ю. Ти можеш сама створювати доглядові засоби вдома. Прикладати огірочки, маски з аспірину, активованого вугілля або вівсянки з медом. І вони будуть найефективнішими та найбезпечнішими. Та ще й економія яка! Все потрібне знайдеш у холодильнику чи на кухонних полицях. Знайомі наративи? Забудь і ніколи більше не повертайся до подібних думок.

Скажемо м’яко, домашня косметика за бабусиними рецептами або на основі «суперпорад» з інтернету – далеко не те, на що заслуговує твоя шкіра. Невже ти думаєш, що розробити та виготовити косметичний продукт простіше простого, що це під силу кожному? Активні речовини, їх поєднання та правильні пропорції, якість інгредієнтів, технологічні процеси – чи здатна ти з упевненістю стверджувати, що компетентна у всьому перерахованому, як і досвідчені хіміки-технологи, дерматологи та інші фахівці, які працюють на косметичних підприємствах? Думаємо, що ні.

Тож чи варто експериментувати над своєю шкірою? У кращому випадку саморобна маска для обличчя дасть незначний короткотривалий ефект чи виявиться безкорисною. Але це теж непогано, принаймні не зашкодить. Однак не рідкість від застосування домашньої косметики й гірша ситуація: поява свербежу, подразнень, запалень, алергічних реакцій та інших ускладнень. Щоб все це виправити, потім все одно доведеться вибирати дієві готові засоби, але сил, часу та грошей буде витрачено більше. То чому ж одразу не піти непомильним шляхом в обхід ризиків? Висновки роби сама. Впевнені, ти зможеш ухвалити правильне рішення.


У цій статті ми розібрали найпоширеніші антипоради по догляду за шкірою. Насправді їх куди більше, але вже ця інформація стане для тебе чудовою базою для забезпечення здоров’я і краси свого обличчя й тіла в цілому. Більше дізнаєшся з інших наших матеріалів, тож стеж, не пропускай. А знадобиться хороша косметика, каталог засобів різних видових та функціональних груп від компанії HOLLYSKIN – до твоїх послуг!