Хоча зовнішня краса людини – це поняття, що не вписується в чіткі рамки, що носить суб’єктивний характер, і про це можна розмірковувати, говорити, дебатувати безмежно, мабуть, ви з нами погодитеся в такому: здорова ніжна шкіра – та якість, без якої досконалості не досягти. Мати здорову гарну шкіру – абсолютно закономірне бажання кожного. Така й естетичним виглядом тішить, і дискомфорту не приносить. Однак від природи дана далеко не всім. Найчастіше є результатом повсякденної копіткої праці з комплексним регулярним доглядом, що відповідає типу.

Багатьом з нас не з чуток відомо, як засмучують різні почервоніння, подразнення, висипання, лущення та інші шкірні дефекти. Багато хто намагається їх подолати найрізноманітнішими способами, починаючи з бюджетного варіанту – домашньої косметики і закінчуючи дороговартісними професійними засобами. Але результат, як ви здогадуєтеся, а можливо, й самі можете підтвердити, зовсім необов’язково задовольняє. Чому так відбувається? Усіх причин коротко не перерахувати. Але є одна досить поширена – неправильне очищення шкіри в домашніх умовах.

А очищення в цьому випадку – це ж основа основ. Не знаючи, як очищати шкіру обличчя правильно, роблячи це з помилками, про ефективність догляду й говорити не доводиться. Очищення, поряд з тонізацією, зволоженням і живленням, є базовим доглядовим етапом, надважливою передумовою для досягнення здорового і красивого стану шкіри. Вміле щоденне очищення шкіри обличчя + періодичне глибоке очищення – те, в чому актуально розбиратися кожному та кожній. Як база всього догляду за обличчям, це не може бути позбавлене уваги. Про важливість, якою наділене очищення для обличчя, як його правильно поетапно виконувати, які засоби використовувати та що важливо враховувати загалом, ми з вами сьогодні й поговоримо.

Чому важливо вміти очищати обличчя?

Значення якісного очищення шкіри обличчя не переоцінити. Це обов’язковий етап щоденного догляду, причому як ранкового, так і вечірнього. За ніч на обличчі накопичуються значні кількості шкірного сала, відмерлі клітини та частинки пилу. Протягом дня на нього впливають декоративна косметика, себум, піт, різноманітні зовнішні забруднення. Все це призводить до закупорювання пор, виникнення чорних точок, провокує запальні реакції та висипання. Призводить та провокує, якщо тільки не забезпечене правильне очищення шкіри обличчя.

Очищувальні процедури необхідні всім, незалежно від віку, статі, типу шкіри та інших факторів. Звичайно, не всім підходить одне й те саме, косметика в різних випадках має задіюватися варіативна, але регулярність і ретельність – загальні невід’ємні характеристики ефективного догляду, зокрема і його першого етапу – очищення. Починати кожен свій день з чищення обличчя і ним же свій день закінчувати – 100 % правильне рішення для доглянутого вигляду, рівномірного тону і мікрорельєфу, для підтримки й збереження краси, молодості та здоров’я шкіри. А от якщо цього не робити, стан шкірних покривів може суттєво погіршитися, ефективність подальшого догляду – знизитися, а якість нанесеного макіяжу – бути далекою від ідеалу.

Шкіра – складний багатошаровий орган, у глибині якого засвоюються корисні елементи, виробляються колаген і еластин – ті компоненти, що мегаважливі для тонусу, пружності та доглянутості. Зрозуміло, що саме по собі, хоч навіть найкраще, очищення для обличчя шкіру комплексно не живить і безпосередньої участі в синтезі корисних речовин не бере. Але воно вкрай значуще для роботи активних інгредієнтів наступної косметики. Всі складники кремів, сироваток та інших засобів, покликані живити, зволожувати та здійснювати супутні важливі ефекти, можуть на повну працювати тільки на чистій основі, коли їм ніщо не заважає проникати вглиб, проходячи через верхній шар. Чим вища чистота пор, чим менше на поверхні мертвих мікрочастинок, забруднень, потожирових відкладень, тим суттєвіші результати роботи подальшого догляду. Саме тому важливо знати, як правильно очищати шкіру, і починати будь-які доглядові ритуали конкретно з цього етапу. Без нього навіть найнадійніші б’юті-засоби, наскільки багатими та ефективними не були б їх формули, навіть найінноваційніші та найдієвіші косметологічні процедури не зможуть як слід впоратися зі своїми завданнями, аж до демонстрації повної марності.

Добре те, що з очищенням, як з повсякденним, так і з глибоким, цілком можна успішно справитися самостійно, якщо розбиратися, як правильно очищати обличчя. Пропонуємо без зволікань дізнатися про актуальні етапи, оптимальну періодичність та основні правила цього процесу, щоб ваша шкіра завжди випромінювала природне сяйво, була свіжою, здоровою і привабливою.

Етапи чищення шкіри обличчя та засоби для їх реалізації

Як правильно очищати обличчя поетапно та яка косметика може прийти на допомогу – питання, з якими слід розібратися насамперед. Почнемо з того, що просто регулярно вмиватися водою – цього недостатньо. Важливо дотримуватися 3 етапів очищення обличчя. На просторах інтернету можна зустріти інформацію, що актуальне двоетапне очищення обличчя. Але більшість спеціалістів сходиться на думці, що без третього також не обійтися. Про що йдеться і чому всі процеси такі важливі, перераховуємо та обґрунтовуємо:

  1. Демакіяж. Перше, з чого потрібно починати очищувальні заходи – це усунення залишків декоративної косметики. Засіб для демакіяжу відкриває процедуру очищення, забираючи сильні забруднення, себум та макіяж. Для цієї цілі добре підійде засіб для зняття макіяжу HOLLYSKIN Gentle MakeUp Remover, призначений для основної частини обличчя. Він ретельно справляється з усіма видами макіяжу, добре очищає пори, не шкодячи гідроліпідному балансу, сприяє ніжності та свіжості шкіри. Для очищення очей рекомендуємо використовувати у тандемі з попереднім продуктом – засіб HOLLYSKIN Gentle Eye MakeUp Remover. Він розроблений спеціально для очищення периорбітальної зони. Не тільки чудово справляється навіть зі стійким макіяжем очей, але й реалізує зміцнення, захист ніжної шкіри. Ще один прекрасний продукт, який можна використовувати на першому етапі – гідрофільна олія-гель HOLLYSKIN OleoGel. Вона реалізує якісне очищення, позбавляє від стійких забруднень, себуму та повсякденного SPF-захисту. Що б ви не взяли собі в помічники для початкової чистки, будьте впевнені, що вона повинна виконуватися обов’язково. Без неї впоратися з наступними процесами на «відмінно» буде вкрай складно, а то й зовсім нереально. Як правильно очищати шкіру від макіяжу, всі тонкощі та правила демакіяжу, які має знати кожна дівчина, детально описані тут.
  2. Умивання. Другий за рахунком, але не менш важливий за значенням етап. Використовуватися можуть різні вмивальні засоби для обличчя, найбільш популярні серед яких пінки і гелі. Добре показують себе продукти, що мають у складі речовини для зволоження та живлення. Додатково до очищення вони забезпечують турботу про шкіру, виключають зневоднення, сухість та стягнутість, підживлюють корисними речовинами. Тут радимо придивитися до таких засобів, як пінки для вмивання HOLLYSKIN. Вони добре змивають забруднення, сприяють свіжості, покращують рівномірність тону. Також протистоять лущенням і почервонінням, що насамперед важливо для сухої шкіри, а ще запаленням та висипанням, що має значення для жирної. Для будь-якого типу шкіри не буде важко підібрати ідеальний засіб для очищення обличчя з найніжнішою пінною текстурою. А дізнатися про всі секрети очищення шкіри обличчя за допомогою пінки для вмивання можна в однойменній статті.
  3. Тонізація. А ось і третій етап, про який ми згадували вище. Радимо обов’язково закінчувати покрокове очищення шкіри обличчя застосуванням тонізуючого засобу. Тоніки для обличчя покликані відновлювати гідроліпідний баланс після вмивання, завершувати підготовку дерми до подальшого догляду, запобігати різним шкірним недосконалостям, що провокуються підвищеною сухістю. Без тоніка очистку правомірно можна вважати недосконалою. Так, попередні засоби зі своїми завданнями впораються, але важливий момент буде упущений. Тому не нехтуйте тонізацією, вибирайте тонік для шкіри з нашого асортименту та реалізуйте повноцінне очищення свого обличчя, за яке воно гарантовано віддячить вам свіжим і здоровим виглядом. Більш детальна інформація про значення та застосування цієї косметики – у нашому матеріалі «Для чого потрібен і як використовувати тонік для обличчя».

Звісно, не очищенням єдиним. Догляд за шкірою має виконуватися комплексно, передбачаючи також живлення, зволоження, захист та інше. Тільки комплексний відповідальний підхід – шлях до досягнення максимального успіху у цьому питанні. Але це вже інша тема. А зараз продовжимо нашу.

Частіше – не означає краще

Яка оптимальна періодичність очищувальних процедур? Скільки разів на день правильно вмиватися? Здавалося б, прості запитання, але часом допускаються помилки. Є люди, які вважають, що одного разу на день цілком достатньо: прокинувся, умився – і вперед до повсякденних справ. Є протилежна думка: чим частіше вмиватися протягом дня, тим краще. Істина, як завжди, знаходиться посередині. Одного разу мало, дуже часто – теж недобре.

Недостатнє очищення – прямий шлях до закупорювання пор, виникнення чорних точок та вугрового висипу. Швидше за все, доставлятимуть неприємні відчуття підвищена жирність та липкість, запалення й висипання. Не є винятком провокування ранньої появи зморшок. Якщо ж багато разів на день, а тим паче агресивно очищати обличчя, шкіра теж не зрадіє. У такому випадку істотно підвищуються ризики зневоднення, шкоди для захисного бар’єру з усіма супутніми негативними наслідками, як от відчуттям стягнутості, подразненнями тощо.

Що є оптимальним варіантом, щоб не спровокувати ні одні, ні інші негативи, так це щоденне м’яке очищення шкіри обличчя в кількості двох разів. При цьому потрібно знати, як правильно очищати шкіру обличчя перед сном і після пробудження, адже є тонкощі, що відрізняються.

Очищення шкіри обличчя: нюанси ранкових і вечірніх процедур

Специфіка ранкових та вечірніх процедур ґрунтується на спектрі доглядової дії. Етапи очищення обличчя вранці та ввечері не кардинально протилежні, але мають відмінності.

На що має бути спрямована дія в ранковий час? На усунення надлишку себуму та ороговілих клітин, що накопичилися за ніч, а також залишкових кількостей засобів для догляду, використаних перед сном. З цими завданнями чудово справляється тандем «умивання + тонізація». Раз-два на тиждень очищення обличчя вранці можна доповнити застосуванням маски з ефектами тонізування, зволоження та освіження.

Як правильно очищати обличчя перед сном? Вечірні цілі дещо відрізняються. Потрібно усунути забруднення, що осіли на обличчі за день. Це не тільки себум і ороговілі частинки. Це також пил, залишки макіяжу та сонцезахисту. Тому тут актуальним стає вже тріо процедур, а саме «демакіяж + умивання + тонізація». Періодично вечірнє очищення шкіри обличчя добре доповнювати скрабами та пілінгами.

Регулярно виконуючи належні етапи очищення шкіри вранці та ввечері, ви суттєво подовжите свою молодість та красу.

Щоденне очищення обличчя в домашніх умовах та типи шкіри

Щоб очистити шкіру обличчя як слід, мегаважливо врахувати її тип. Шкірні покриви з різними характеристиками мають, відповідно, варіативні потреби. Кожному типу потрібна своя косметика, що максимально підходить під запити. Що і як, для кожного типу коротко й опишемо:

  • жирний та комбінований. У цьому випадку важливим є якісне очищення пор із запобіганням їх новому забрудненню, усунення жирного блиску, перешкоджання запаленням та розвитку акне без шкоди гідроліпідному балансу. Очищення жирної шкіри обличчя, а також змішаного типу, добре здійснювати засобами на основі гліколевої АНА кислоти з м’якою/середньою агресивністю. Вітаються матувальні, заспокійливі, антисептичні компоненти і ті, у функціональному спектрі яких – регулювання себумовироблення. У випадку з комбінованими ділянками, не менш значимо, щоб був забезпечений баланс пропрацювання жирності та зволоження;
  • сухий. Перевагу слід віддавати ніжній косметиці, яка не тільки очищає, а й зволожує, живить. У складі вітається наявність олій та вітамінів, що зберігають вологу в шкірних шарах і скорочують вологовтрати. Чудово показує себе очищення сухої шкіри обличчя продуктами на основі муцину равлика. Впливаючи ніжно і делікатно, вони ефективно забирають забруднення, перешкоджають почервонінням і лущенням, освіжають та дарують заряд бадьорості. Також прекрасна для сухих шкірних покривів зволожувальна та живильна гіалуронова кислота. А ось спиртові засоби протипоказані. Вони сильно сушать шкіру та можуть інтенсифікувати прояв вікових змін;
  • нормальний. Найбезпроблемніший тип шкіри в плані догляду. Зазвичай жодних проблем вирішувати не потрібно. А що актуально, так це регулярна та якісна підтримка нормального стану. Зверніть увагу на засоби з колагеном, з компонентами-зволожувачами й тонізаторами. Очищувальна косметика для нормального типу повинна бути м’якою, такою, яка не пересушує шкіру;
  • чутливий. Для цього типу вкрай важливо, щоб вплив був якомога м’якшим. Він сильно реагує на найменші подразники, тому таких у складі косметики для очищення обличчя не повинно бути від слова «зовсім». А що повинно, так це заспокійливі, протизапальні та антимікробні інгредієнти, також зволожувальні, такі, які підтримують здоровий кислотно-лужний баланс і не залишають жирного покриття після застосування. Здебільшого вітаються м’які та безпечні гіпоалергенні засоби.

Правильно очистити шкіру обличчя в домашніх умовах, враховуючи її тип, нескладно. В асортименті HOLLYSKIN ви обов’язково знайдете продукти, які максимально відповідають потребам саме вашої шкіри.

Додатковий очищувальний догляд та глибоке очищення шкіри обличчя

Крім повсякденних процедур, є й інші, які оптимально виконувати кілька разів на тиждень/місяць, залежно від стану та потреб дерми. Ці процедури покликані здійснювати глибоке очищення шкіри в домашніх умовах, плюс включають апаратну косметологію. Якщо перше виконувати добре і за допомогою якісних засобів, без другого у багатьох випадках цілком можна обійтися.

Що може виступати в ролі додаткового догляду, так це передусім очищувальні маски і скраби для обличчя. На поверхні шкіри відбувається поступове накопичення ороговілих клітин, пори забиваються, з’являються чорні цятки. Застосовувані час від часу спеціальні засоби дод. догляду здійснюють відлущування, полірують і матують, регулюють вироблення себуму, знімають запалення та ін.

Також зверніть увагу на очищувальні пудри. Для жирної, комбінованої та проблемної шкіри чудово підійде пудра для очищення обличчя HOLLYSKIN Calamine. Magic Powder. Вона забезпечує помітне поліпшення стану шкірних покривів вже з першого застосування. Ефективно виконує глибоке очищення пор, усуває чорні точки та жирний блиск, робить м’яке полірування, освітлюючи, вирівнюючи та розгладжуючи шкірні покриви. Прекрасний варіант для всіх типів шкіри – ензимна пудра HOLLYSKIN Angel Skin. Використовуючи її для вмивання 2-3 рази на тиждень після демакіяжу та перед тонізацією, ви будете приємно здивовані, на що вона здатна. Вона делікатно, але ефективно прибирає відмерлі клітини, потужно очищає пори. З нею ваша шкіра буде чистою, м’якою та шовковистою.

Для відлущування ороговілого шару, до речі, є і такий ефективний засіб інтенсивного догляду, як кислотна пілінг-сироватка для обличчя HOLLYSKIN Glycolic Acid. Перейдіть на сторінку товару, ознайомтеся з описами та відгуками – відразу захочете отримати забезпечувані ефекти.

Загальних рекомендацій щодо періодичності такого роду доглядових процедур немає. Все залежить від засобу та від вашої шкіри. Для жирного типу глибоке очищення слід проводити частіше, для сухого – рідше. Одну косметику оптимально використовувати раз на 7-10 днів, іншу, як ті ж скраби та маски для обличчя – двічі на тиждень. Загалом, розгляньте можливість введення у свій догляд зазначених продуктів і дотримуйтеся рекомендацій стосовно застосування – результати приємно здивують!

Важливі правила очищення шкіри обличчя. Підбиваємо підсумки

Щоб узагальнити та ще краще структурувати отриману під час прочитання статті інформацію, спробуємо переліком подати короткі виклади:

  1. Правильне очищення шкіри – базовий та дуже цінний етап догляду, від якого залежать ваші молодість і привабливість. Очищати обличчя необхідно щодня по два рази (вранці та ввечері), періодично доповнюючи застосуванням засобів інтенсивного догляду. Обов’язково враховувати тип шкіри, використовувати відповідну та якісну косметику, дотримуватися техніки нанесення кожного продукту з ланцюжка демакіяж – умивання – тонізація.
  2. При виборі косметичних засобів для очищення шкіри обличчя слід звертати увагу на склад, рівень впливу активних інгредієнтів, виконання ними покладених завдань. Важливо, щоб у структурі не було небезпечних та агресивних компонентів. Тому довіряти бажано надійним косметичним брендам. А якщо десь сумніваєтеся, не нехтуйте ознайомленням із відгуками та консультацією з професіоналом.
  3. Дотримуючись порядку очищення шкіри обличчя, не варто припускатися поширених помилок. Неправильно вмиватися занадто часто або рідше, ніж у цьому є потреба. Не треба занадто старатися, надмірно ретельно очищати, але й ексфоліацією нехтувати не слід. Приступати до очищення обличчя потрібно, заздалегідь забезпечивши чистоту рук. Аналогічно чистим повинен бути окремий м’який рушник для обличчя і тільки для вашого, терти яким не треба, а потрібно дбайливо промокати для усунення зайвої вологи. Чудовий варіант – застосування одноразових паперових рушників, які точно не допустять попадання мікробів та бактерій на очищену шкіру. Також серед частих помилок – невідповідна температура води, надто гаряча чи холодна, замість оптимальної, помірно теплої. Пам’ятайте: різкі перепади температур – стрес для шкіри, здатний обернутися неприємними проблемами.

Ось, мабуть, і все. Дотримуючись описаних рекомендацій стосовно того, як очищати шкіру обличчя, і не допускаючи ключових помилок, ви точно досягнете найкращих результатів, ваша шкіра випромінюватиме молодість і красу, чого вам щиро й бажаємо.