Догляд за волоссям може містити різні змивні та незмивні засоби для очищення, зволоження, живлення, пом’якшення, розгладжування, укладання й інших ефектів. Його можна виконувати із завзятою ретельністю і регулярністю, приділяючи величезну увагу й докладаючи чималих зусиль. Але, найімовірніше, він не буде комплексним і досконалим, результати не зможуть радувати максимально, якщо в твоєму арсеналі б’юті-продуктів не знайдеться місця для такого засобу, як термозахист для волосся.

При укладанні, створенні зачіски за допомогою фена, праски (випрямляча), плойки або інших термічних приладів, волосся піддається впливу високих температур, що може негативно позначатися на його стані. Скажеш, що не користуєшся нічим таким, тому термозахист – це не те, що тобі потрібно, але при цьому локони все одно не такі гарні, здорові й слухняні, як тобі хочеться? Все тому, що на їх стан впливає цілий перелік факторів, не тільки плойки з прасками, але й засоби для догляду за волоссям, сонце, вітер і температура довкілля, те, чим і як ти їх розчісуєш, чи носиш гумки, шпильки та інші аксесуари, які професійні процедури в салоні виконуєш і чи взагалі користуєшся такими послугами. Та й стан, кількість, довжина, товщина і зовнішній вигляд волосків – це не просто про те, як тобі хочеться і як вдається доглядати, це також про те, що закладене природою саме у твоєму випадку. І саме тому доглядати за волоссям необхідно комплексно, якщо хочеш, аби відображення в дзеркалі й твої власні відчуття були на висоті. Повір, тобі потрібен термозахист, навіть якщо поки що ти не зовсім розумієш навіщо. Хороші термозахисти для волосся не лише від високих температур ефективно захищають, мінімізуючи шкідливий вплив тепла та зберігаючи здоров’я волосків. Вони забезпечують всебічну турботу, допомагаючи завжди і скрізь виглядати чудово.

Пропонуємо прямо зараз розібратися, що це за засіб та чому він такий важливий, а заодно і як використовувати термозахист для волосся, який вибрати й де купити, щоб розставити всі крапки над «і». Якщо ти готова, то переходьмо до справи.


Термозахист для волосся – що це таке?

Термозахист для волосся – це спеціальні засоби, котрі містять компоненти, що формують захисний бар’єр на поверхні волосини від теплових впливів. Цей бар’єр запобігає проникненню високих температур углиб, у структуру волосків, знижуючи тим самим можливу шкоду від термічної дії. Термозахисна косметика належить до незмивної групи, оскільки наноситься на чисте волосся перед укладанням.

Різні стайлінгові прилади є невіддільною частиною створення повсякденних і особливих образів сучасної жінки. Сушіння волосся феном, розгладжування пасм вирівнювачем, створення завитків плойкою – все це дозволяє навести красу, не виходячи з дому й не звертаючись до майстра. Хтось вдається до таких процедур рідше, а для інших це щоденні ритуали. Але як би часто у твоєму житті не були присутніми прилади для стайлінгу, щоразу ти маєш подбати про мінімізацію їх можливої шкоди.

Високі температури погано позначаються на волоссі, псують як зовнішній вигляд, так і внутрішній стан, руйнують структуру. Прилади зазвичай нагріваються до 170-200 ℃, а для волосся 130 ℃ – це вже погано. В ньому руйнується кератин – білок, який відповідає за еластичність та гладкість. Пігмент втрачає свою інтенсивність, через що локони тьмяніють, втрачається природний блиск. Волога випаровується, як результат, дають про себе знати зневоднення, сухість та ламкість. Вплив високих температур не минає без наслідків, і якщо не використовується термозахист для волосся від праски, фена та ін., про зачіску, що випромінює красу і здоров’я, можеш й не мріяти.


Термозахист для волосся – навіщо потрібний і чому важливий?

Хочеш, щоб твоє волосся якомога довше залишалося сильним, здоровим і привабливим? Без термозахисту тобі не обійтись! Він потрібен, щоб створювати навколо волосини невидиму оболонку-щит, що поглинає тепло і захищає від високих температур при сушінні та укладанні. Відповідно, теплові потоки діють не на лусочки кутикули, а на сформовану засобом оболонку. Крім того, молекули вологи, що перебувають всередині волосини завдяки такій плівці не закипають, водний баланс у стрижні не піддається порушенням. Тобто запобігаються зневоднення та пересихання.

На запитання «навіщо потрібний термозахист?» можна відповісти коротко: щоб полегшити укладання й мінімізувати негативні впливи високих температур при задіянні стайлінгових інструментів. А можна і трохи розширити відповідь:

  • щоб сушіння, випрямляння, створення локонів здійснювалися максимально щадно;
  • щоб забезпечити більш рівномірний розподіл тепла по волоссю;
  • щоб закрити кутикулу і тим самим запобігти втраті вологи й корисних речовин, зокрема кератину, необхідного для росту, міцності, гладкості, пружності та живлення;
  • щоб зберегти красивий інтенсивний колір, запобігаючи руйнуванню кольорових пігментів;
  • щоб реалізовувалося розгладжування, знижувалося сплутування, полегшувалося розчісування;
  • щоб випрямляч ковзав плавніше, не сприяючи додатковим ушкодженням;
  • щоб покращити фіксацію під час укладання.

Але якщо ти досі вважала, що потрібний лише захист для волосся від фена, щипців-випрямляча та інших гарячих приладів для укладання, забудь, це не так. Якщо думала, що діяти необхідно лише тоді, коли локони вже пересушені та пошкоджені – аналогічно не відповідає дійсності. Коли вже будуть суттєві пошкодження, просто захищати не вдасться, знадобиться лікувати, а це набагато складніше, довше і витратніше. Щодо першого твердження, то купити термозахист і регулярно застосовувати обов’язково також влітку та взимку, навіть якщо не використовуються стайлінгові прилади. Високі температури довкілля та інтенсивний сонячний ультрафіолет у спекотний сезон також вкрай негативно впливають на волосся. Морозні зими з опадами й поривами вітру аналогічно пояснюють потребу у захисті. Не нехтуй захистом у повсякденні і коли вирушаєш у відпустку до моря. Пекуче сонце, морська вода, гарячий вітер можуть завдати істотної шкоди. Але якщо ти піклуватимешся про свої локони як слід, повернешся додому не тільки відпочила та засмагла, але й зі зволоженим волоссям, що випромінюватиме здоровий блиск.


Які бувають термозахисні засоби?

Сучасний асортимент термозахистів – це насамперед мегарізноплановість їх форм. Так, у продажу можна зустріти спреї, олії, креми, муси, лосьйони, сироватки, двофазні продукти та інше. Все це незмивний термозахист для волосся. Але у чому відмінності? Чи є, крім форми випуску та способу нанесення, важливі моменти, котрі потребують уваги? Розгляньмо ключові аспекти найпопулярніших продуктів цієї категорії:

  1. Спрей. Характеризується легкою текстурою, рідкою консистенцією та нанесенням шляхом розпилення, що супроводжується легкістю, оперативністю й рівномірністю розподілу засобу по всій довжині. Термозахист-спрей не обтяжує пасма, ефективний і простий у застосуванні. Зважаючи на універсальність, підходить для всіх типів волосся. Може використовуватися як для натуральних нефарбованих та непошкоджених локонів, так і для пофарбованих, з деякими проявами пошкоджень. Чудово показує себе на тонкому волоссі. Є найбільш простим та результативним варіантом для неслухняних та надмірно м’яких волосків. Але зверни увагу: у деяких випадках, а саме при сильно пористій структурі та суттєвих ушкодженнях, спрей для волосся з термозахистом може самостійно не справлятися з поставленими завданнями. Тоді для забезпечення повноцінного догляду його застосування слід поєднувати з іншими продуктами або ж обрати засіб іншої форми.
  2. Олія. Засіб олійної консистенції прекрасно захищає волосся від високих температур, живить, пом’якшує, прибирає зайву пишність, пухнастість і статичну електрику, робить волосяний покрив гладким та блискучим, усуває тьмяність і запаює посічені кінчики. Замовити термозахист для волосся такого плану оптимально, якщо воно фарбоване і/або помірно пошкоджене, а також для густих, сухих, пухнастих і кучерявих локонів. А ось на тонкому волоссі, і якщо шкіра голови жирна, не є винятком ефект немитості й недоглянутості, тому якщо і застосовувати на них термозахисну олію, то вкрай обережно. І взагалі олійний засіб слід наносити тільки при сушінні на кінчики, максимум – по довжині, але в жодному випадку не на корені, щоб запобігти надмірній жирності та потребі у підвищеній частоті миття голови.
  3. Крем. Хороший термозахист для волосся може мати кремоподібну консистенцію. Такий засіб видавлюється за допомогою дозатора або з тюбика. Забезпечує високорівневий захист, чудово розгладжує волосся, робить його слухняним, реалізує антистатичну дію, робить трохи важчим, але не склеює. Також сприяє збереженню структури кожної волосинки та здоровому блиску. Як правило, містить доглядові компоненти для додаткового живлення, відновлення тощо. В нанесенні легкий і простий. Безперешкодно поглинається, не залишаючи масних слідів. Його можна спокійно наносити на всю довжину, за винятком коренів. Сухе, пухнасте, кучеряве і пористе волосся гарантовано порадіє такому догляду.

Крім різноманітності форм, конкретний термозахисний засіб для волосся може відрізнятися від інших продуктів своєї категорії кількістю забезпечуваних ефектів. На етикетці можна зустріти, наприклад: 7 в 1, 10 в 1 або 12 в 1. Завдяки HOLLYSKIN, навіть є термозахист для волосся 17 в 1. Перша цифра відразу інформує покупця, скільки корисних впливів на нього чекає. Зрозуміло, що чим більше, тим краще. Адже захист від високих температур – добре, а додаткове зволоження, відновлення, зміцнення, надання пружності, насичення кератином, забезпечення сяйва тощо – ще прекрасніше!


Термозахист для волосся: склад

Формули різних термозахисних продуктів, звичайно ж, відрізняються між собою. Різні форми передбачають необхідність залучення варіативних компонентів. Різні виробники по-своєму підходять до підбору та компонування інгредієнтів. Але базовий склад термозахисту для волосся, як правило, загальний: силікони, спиртова частина, речовини, що зумовлюють функціональні аспекти та особливості конкретного засобу. Важливо, щоб складники мали низьку теплопровідність та характеризувалися повільною теплопередачею.

Силікони – надважлива частина, яку повинен мати захисний засіб для волосся від праски та фена. Саме силікони утворюють захисну плівку на локонах, повільно транслюють теплову енергію, герметизують кутикулу й запобігають вологовтратам. Саме в них криється ключова суть термозахисту. Силіконова основа не просто надійно захищає пасма при термічній обробці, вона сприяє розгладжуванню структури, доглядає за посіченими кінчиками, згладжуючи їх, прибирає тьмяність і забезпечує необхідний блиск, підвищує м’якість, еластичність та шовковистість. Диметикон, циклопентасилоксан, амодиметикон – ось найпоширеніші силікони, які може містити хороший термозахисний спрей для волосся. Боятися цих компонентів не потрібно. Говоримо про це, тому що поряд з функціональними перевагами існує думка про їх небезпеку при надмірному накопиченні. Але, по-перше, силікони бувають різні, і виробник косметики, що цінує свою репутацію, ніколи не буде використовувати шкідливі для своїх клієнтів речовини. По-друге, щоб силікони виконували свою роботу, але при цьому не накопичувалися у волоссі надміру, потрібно просто ретельно підходити до питання миття голови. Якісні очищувальні засоби на регулярній основі допомагають виключити будь-які ризики, пов’язані з силіконовою складовою термозахисту. А по-третє, для найкращих результатів вони можуть вміло комбінуватися із силіконозамінниками, наприклад, зі стеарамідопропілдиметиламіном – емульгатором, кондиціонувальним та антистатичним компонентом. Не важко вибрати продукт, який і за якістю підійде, і сумнівів у безпеці не породжуватиме.

Зверни увагу! Обволікаюча дія, властива силіконам, належить також протеїнам пшениці. Якщо побачиш у складі цей інгредієнт, знай, що засіб – варіант, котрий заслуговує, як мінімум, на розгляд. Протеїни пшениці утворюють надтонку захисну оболонку на волосинках, знижують теплопровідність та допомагають теплу розподілятися рівномірніше. Нагрівання завдяки їм відбувається м’якше, ризики та негативи мінімізуються. Не ушкоджується структура волосся, не провокується ламкість, не лущиться шкіра голови. Ба більше, реалізується зміцнення пасм зсередини, їх розгладжування та стійкість до електризації.

Спирти, передусім полегшуючи нанесення термо для волосся, аналогічно можуть задіюватися різні, причому в різних кількостях, а відтак і по-різному можуть впливати на волосяний покрив і шкіру голови. Взяти той самий етанол. Якщо його занадто багато, він здатний стягувати й пересушувати. Правильні дозування виключають такі неприємні ефекти. Хороший у всіх смислах міристиловий спирт. Він високоякісний, не токсичний, екочистий і натуральний. Діє як загусник, стабілізатор та пом’якшувач. Також заслуговує на увагу цетеариловий спирт – натуральний жирний спирт, що регулює в’язкість, стабілізує і пом’якшує засіб, а заодно захищає волосся від згубних зовнішніх факторів, зволожує і кондиціонує.

Що стосується додаткових речовин, то всіх їх, їх функції та особливості не перерахувати – можуть використовуватися найрізноманітніші. Особливо примітні вітаміни, рослинні олії, витяжки, кислоти, кератин та інші натуральні інгредієнти, що зволожують, живлять і захищають волосся.

Найкращі термозахисти для волосся обов’язково мають збалансований, ефективний та безпечний склад.


Як правильно використовувати термозахист?

Уявімо, що в тебе вже є найкращий спрей-термозахист, ну або крем чи олія. Як ти його застосовуватимеш? Яким би чудовим не був засіб, наскільки ефективно потенційно не захищав би від термічних та інших негативів, ти не будеш задоволена результатами, якщо не знатимеш, як правильно наносити термозахист на волосся. Правил використання небагато, вони нескладні, але дуже важливі. Обов’язково ознайомся з ними:

  • наносити винятково на чисте волосся. Нанесення на забруднені або укладені за допомогою стайлерів локони може спровокувати формування залишкових нашарувань та суттєво погіршити ефективність;
  • залежно від того, передбачається захист волосся від праски чи фена, пасма повинні бути або сухими, або вологими. По вологому (не мокрому) волоссю термозахист розподіляється перед застосуванням фена, по сухому – перед укладанням випрямлячем, плойкою та іншими стайлінговими інструментами;
  • поступово розподіляти по всій довжині, не пропускаючи жодних ділянок, для обволікання кожної волосинки. Для цього, якщо використовується, наприклад, спрей для термозахисту, розпорошувати його з відстані близько 20-30 см, після чого волосся акуратно розчісувати. Якщо будуть пропуски, у цих місцях висока ймовірність термоушкоджень з усіма супутніми негативами. У випадку олії-термозахисту ніколи не слід чіпати корені волосся, інакше спровокується підвищена жирність;
  • оптимально дотримуватися, щоб між нанесенням термозахисного засобу та застосуванням електроприладів проходило кілька (3-5) хвилин. Невелика пауза потрібна, щоб термозахист встиг увібратися і огорнути волосинки;
  • застосовувати перед кожним сушінням та укладанням, без пропусків;
  • дотримуватися рекомендацій виробника щодо застосування конкретного продукту.

Знаючи, як наносити термозахист на волосся і дотримуючись перелічених вище правил, ти зможеш досягти найкращих результатів застосування.


Термозахист для волосся: який вибрати?

Однозначно відповісти на запитання «термозахист для волосся – який кращий», неможливо. У різних випадках кращими можуть бути варіанти, що істотно відрізняються.

При виборі термозахисного засобу звертай увагу на його склад та особливості волосся. Важливо вибирати продукти, які відповідають саме твоїм потребам, щоб забезпечити бажану ефективність. Якщо волосся ламке та сухе, зверни увагу на кремові текстури або вибери спрей для волосся, термозахист якого буде доповнений захистом від сильного випаровування вологи. Не обтяжувальні легкі спреї також хороші для жирного типу. Якщо ти – щаслива володарка здорового й красивого волосся, можеш зупинитися на найлегших текстурах з водною основою. Якщо ж у тебе кучеряві та/або густі локони, олійні засоби – це твоє.

Пам’ятай, що у складі потрібні силікони, адже саме вони дають необхідний термозахисний ефект. Термозахист без силіконів – не термозахист зовсім. Якщо у тебе сухе волосся, агресивного спирту серед інгредієнтів не повинно бути (щадний і в оптимальних обсягах підходить). Вітаміни, кислоти, натуральні олії та рослинні екстракти, що сприяють живленню і гладкості, у будь-якому випадку вітаються.

Орієнтуйся на відгуки, але не сприймай все без перебору за чисту монету. Не всі відгуки в інтернеті є реальними. А якщо реальні, то точно завжди суб’єктивні. Підходь до цієї інформації виважено, порівнюй та аналізуй.

І ще. Ідеально, якщо хороший спрей-термозахист для волосся буде не окремо позиціонованим продуктом, а компонентом засобів з однієї лінійки одного виробника. Так найімовірніше вдасться максимізувати ефективність догляду за волоссям, досягти його здоров’я, гладкості та сяйва.


Як зрозуміти, що термозахисний засіб працює?

На жаль, не так вже й просто. І вже точно зрозуміти відразу, просто дивлячись на пляшечку в магазині, не вдасться. Ба більше, навіть із першого застосування – ні і ще раз ні. Це не той випадок. Потрібен час, щоб побачити зміни.

Ефективний термозахист допомагає зменшити пошкодження волосся від тепла, роблячи його м’якшим, блискучим і пружним. Якщо через деякий час регулярного застосування помітиш, що волосся стало менш ламким і сухим, кінчики перестали сіктися і загалом стан зачіски покращився, значить, продукт працює. Якщо ж природний блиск втрачений, ламкість і сухість дали про себе знати або посилилися, терміново змінюй засіб, цей захист для волосся від плойки і праски або тобі не підходить, або зовсім поганої якості. Можливо, потрібно змінити форму, наприклад, перейти з крему на спрей з термозахистом для волосся. А можливо, більшу увагу треба буде приділити якості або вибрати інший бренд.

Тож, головна порада в цій справі: постійно стежити за станом свого волосся і, відштовхуючись від цього, оцінювати засіб. А за потреби не шкодуючи міняти його на інший, навіть якщо у пляшці/тюбику/банці ще великий залишок.

В інтернеті ти можеш натрапити на інформацію, що трохи відрізняється від поданої вище. Деякі порадники можуть рекомендувати не пробувати різні засоби в пошуках ідеального для тебе, а відразу робити перевірку. Наприклад, нанести продукт на передпліччя і подути туди феном, щоб визначити, чи актуальне зменшення теплового впливу на обробленій ділянці. Або покрити термозахистом термопапір і провести випрямлячем (зміна кольору паперу на чорний або фіолетовий – свідчення високої ймовірності шкоди для волосся). Чесно кажучи, ми погано уявляємо собі подібні тести у першому-ліпшому косметичному магазині перед покупкою. А якщо косметика купується через інтернет, то й поготів. Але ти маєш право сама вирішувати, як тобі чинити. Хочеш і можеш у такий спосіб тестувати – будь ласка.

Скільки коштує термозахист для волосся?

Вартість може змінюватися, залежно від бренду, складу та об’єму упаковки. Однак, не варто розглядати лише найбільш бюджетні термозахисти для волосся, свідомо економлячи на якості, адже здоров’я твого волосся важливіше. При цьому і переплачувати на рівному місці теж не потрібно. Сьогодні купити хороші засоби для догляду за волоссям за розумною ціною – не проблема. Компанія HOLLYSKIN не втомлюється підтверджувати це з кожним новим продуктом.

До твоєї уваги – термозахист 17 в 1 HOLLYSKIN Acid Solution за вигідною вартістю. Його унікальна формула збагачена активними компонентами, які ефективно захищають від високих температур і забезпечують комплексний догляд за волоссям під час теплової обробки. Цілих 17 ефектів в одному засобі! Завдяки йому твоя зачіска виглядатиме не лише стильно, а й здорово! А максимізувати ефективність і забезпечити комплексність догляду допоможе чудова лінійка доглядових продуктів Acid Solution, до якої й належить цей неймовірний термозахисний спрей для волосся.


Термозахист для волосся – це надважливий крок у догляді за ним при використанні термічних приладів. Він запобігає пошкодженням і зберігає здоров’я локонів, роблячи їх м’якими, блискучими та доглянутими. Правильний вибір термозахисного засобу і його регулярне використання допоможуть тобі досягти бажаного результату й надовго зберегти красу зачіски. І якщо вибір цей буде на користь нашого засобу, значить ми трудимося не дарма, а тобі не доведеться перепробувати безліч інших варіантів, поки найкращий термозахист для волосся опиниться у твоєму розпорядженні.

Забезпеч своїм пасмам якісний догляд – насолоджуйся їхнім станом і виглядом завжди і усюди!