Вибирати висококонцентровані засоби - сироватки, есенції і ампули - потрібно ретельніше, ніж звичайний крем. По-перше, саме через велику концентрацію активних компонентів невідповідний продукт може не допомогти, а навпаки, спровокувати проблеми зі шкірою. По-друге, сироватки та есенції найчастіше коштують дорожче, ніж решта косметика. Розповідаємо, як вибрати сироватку для обличчя і шиї правильно.

Чи можна вибрати універсальну сироватку?

На відміну від засобів, що очищають, тоніків і кремів, сироватки працюють з конкретними проблемами: акне, жирний блиск і розширені пори, сухість і зневоднення, зморшки, втрата пружності, веснянки і пігментні плями. Що важливо, проблеми можуть бути навіть нехарактерні для певного типу шкіри.

Тому, щоб визначити, що сироватка вам підходить, дивіться на склад і на написи на флаконі (зволожуюча, відбілююча, поживна і т.д.)

Коли і як використовувати сироватку

Для початку подумайте, коли ви будете наносити сироватку - вранці або ввечері. Наприклад, в якості денної сироватки відмінно підійдуть глибоко зволожуючі або живильні засоби (шукайте в складі гіалуронову кислоту, муцин равлика, колаген або ефірні олії).

А на ніч, коли шкіра активно відновлюється, використовуйте «важку артилерію»: засоби з вітамінами, кислотами, освітлюючими або антивіковими компонентами типу екстракту ікри, сквалану, пептидів.

Скільки можна використовувати сироватку

Косметику з високою концентрацією активних інгредієнтів використовують курсами: приблизно 6 днів через 6 тижнів. І це теж важливий фактор. Подивіться на обсяг продукту, на термін придатності і на час, протягом якого можна зберігати відкритий флакон (зазвичай це 6-9 місяців).

Розрахуйте, чи встигнете ви «вимазати» всю сироватку або доведеться викинути напівпорожню баночку. У перервах між використаннями засіб можна зберігати в холодильнику.