Як правило, більше уваги приділяється догляду за обличчям. Очищення, живлення, захист шкіри обличчя від згубних зовнішніх впливів тощо – процеси, які стали для багатьох звичними щоденними ритуалами. Догляд за тілом найчастіше обмежується застосуванням гелю для душу. Але чи цього достатньо? Наша відповідь однозначна: недостатньо. Так, обличчя більше піддається дії різних згубних факторів довкілля. Так, воно завжди на виду. І так, звичайно ж, воно потребує регулярної турботи. Але й за тілом доглядати необхідно. Зокрема, велике значення має такий етап, як зволоження шкіри тіла в домашніх умовах. У чому його важливість, як і чим можна зволожувати тіло – читайте далі.

Зволоження як один із ключових етапів догляду за тілом

Зволоження тіла – основа грамотного догляду за кожним типом шкіри. Якісні засоби, що зволожують шкіру тіла, протистоять пересушенню та проявам лущення, відновлюють захисний ресурс, підтримують здоровий і естетичний стан дерми.

Ознаки, які вказують на те, що зволоження для тіла є актуальним:

  • відчуття надмірної сухості та стягнутості;
  • ділянки, які лущаться, поява тріщин, свербіж;
  • підвищена чутливість;
  • втрата гладкості, еластичності й шовковистості;
  • порушення рівності поверхні, виникнення шорсткості;
  • зниження захисних властивостей;
  • старіння і в’янення.

Погодьтеся, будь-хто в певний час відчуває щось із перерахованого. А це говорить лише про одне: усім потрібно здійснювати зволоження шкіри тіла.

Заради справедливості, відзначимо, що існує така думка: шкіра сама здатна виробляти зволожувальні речовини і якщо дати їй надмірне зволоження за допомогою косметики, вона стане більш чутливою, тьмяною й пересушеною. Теоретично це можливо, але тільки за нормального типу шкіри та в ідеальних умовах життя. Насправді подібне трапляється вкрай рідко. Зазвичай організм, що піддається впливу жорсткої води, негативних екологічних факторів, постійних погодних змін, сонячного випромінювання та ін., не здатний самостійно справлятися зі зневодненням шкіри і йому необхідні помічники, тобто спеціальні зволожуючі засоби для тіла.

Причини зневоднення шкіри тіла

Можливо, ви здивуєтеся, але факторів, які провокують зневоднення шкіри, дуже багато. І якщо деяким з них можна запобігти, до прикладу, підібравши відповідні засоби для зволоження, інші не залежать від нас з вами. Сальними залозами може вироблятися недостатньо секрету, що утримує вологу, захищає від дрібних пошкоджень, запобігає стоншенню та старінню. Ніхто також не скасовував різні зовнішні впливи та хвороби.

Ось тільки невеликий перелік можливих причин зневоднення:

  • спадкова схильність (передача відповідних генетичних особливостей від попередніх поколінь);
  • вікові зміни;
  • гормональні порушення;
  • незбалансований раціон харчування, бідний на вітаміни та мінерали;
  • недостатнє вживання рідини (порушений питний режим);
  • несприятливий клімат, екологія і погодні умови (сильно пекуче сонце, мороз та вітер на вулиці, пересушене повітря у приміщенні тощо);
  • дерматологічні недуги (наприклад, атопічний дерматит);
  • носіння одягу із синтетичних тканин;
  • велика частотність контактів із побутовою хімією;
  • вплив хлорованої води при відвідуванні басейну;
  • використання невідповідної доглядової та декоративної косметики (зокрема мила і гелю з агресивними складниками, спиртовмісних продуктів та ін.);
  • недотримання правил догляду (як ось занадто часте скрабування чи миття в гарячій воді);
  • схильність організму до стресів;
  • шкідливі звички.

Зверніть увагу! Якщо зовнішні фактори, які можуть провокувати зневоднення шкіри, ви виключаєте, якщо догляд для зволоження шкіри тіла підібраний і виконується правильно, а симптоми все одно виявляються, потрібно за допомогою лікаря з’ясувати, чи немає якихось захворювань. У деяких випадках може знадобитися допомога професійного дерматолога.

Зволоження тіла в домашніх умовах: основні правила

Бажаєте, аби шкіра завжди була доглянутою і красивою, м’якою, ніжною та здоровою? Навчіться правильно її зволожувати. А ми вам у цьому допоможемо.

Почніть зволоження тіла зсередини. Випивайте необхідну денну норму води. Пийте по склянці теплої води вранці, відразу після сну, і за пів години до кожного прийому їжі. Збалансуйте раціон харчування. По можливості відмовтеся від шкідливої (жирної, смаженої та сильно солоної) їжі. Поставте в пріоритет крупи, горіхи, рибу, бобові, зелень й обов’язково свіжі овочі та фрукти. Оптимальний питний режим та раціон харчування вже дадуть видимі ефекти сприятливих змін на шкірі.

Тепер щодо догляду. Зверніть увагу, що правильне зволоження шкіри тіла – це не тільки застосування потрібних зволожувальних засобів, це комплекс доглядових заходів.

Починати зволожувати шкіру необхідно з очищувального етапу, прийому ванної або душу. Тут важливо підібрати відповідну очищувальну та зволожувальну піну для ванни чи гель для душу, наприклад, з оліями, рослинними екстрактами або водоростями. В зазначених категоріях косметичних продуктів можна знайти такі багаті на корисні компоненти і з дотриманням балансу засоби, що можна буде не здійснювати додаткове зволоження шкіри після душу. Якщо так не вдасться, знадобиться ще й спеціальна косметика для зволоження шкіри та збереження в ній вологи після водних процедур.

Можете додати у воду кілька крапель ефірної олії (добре підійде троянда чи лаванда) або морську сіль. Це максимізує бажаний ефект, а також розслабляє та тонізує.

Пам’ятайте про оптимальну температуру води: не можна митися в занадто гарячій, інакше пошкодиться захисна мантія. Гаряча ванна частіше разу на тиждень і довше двадцяти хвилин – табу для тих, хто прагне бути володарем досконалої шкіри. Для холодної погоди підійде тепла вода, а для гарячої – дещо прохолодна. Як варіант – контрастний душ. І не слід витиратися рушником насухо. Шкіра має залишатися трохи вологою.

Окрім щоденного очищення, один раз на тиждень виконуйте скрабування шкіри тіла. Хороший скраб прибирає ороговілі клітини, що гальмують регенерацію, і сприяє насиченню дерми вологою при застосуванні зволожувальних засобів.

Після підготовчих заходів можна переходити безпосередньо до зволожуючих.

Ключові правила зволоження шкіри тіла:

  • своєчасність та регулярність (постійність б’юті-процедур – запорука успіху), але не перестарання. Занадто багато – так само погано, як недостатньо. Шкіра може просто припинити самостійно виділяти секрет, що формує захисну плівку;
  • застосування косметики, розробленої саме для тіла (засоби для обличчя можуть бути надто делікатними, тож тут впоратися їм не вдасться);
  • нанесення товстим шаром на вологу дерму масажними рухами по колу, починаючи від щиколоток і поступово переходячи до стегон, живота та вище. Вологі й розігріті масажем шкірні покриви краще вбирають зволожуючі косметичні продукти;
  • актуальність зволоження, незалежно від типу шкіри (і для сухої, жирної, змішаної, й для нормальної);
  • використання засобів для зволоження, які відповідають типу шкіри (для сухої добре підійдуть бальзами, креми та олії, для жирної – лосьйони, для нормальної та комбінованої – емульсія, молочко або спрей);
  • вибір косметики за водобаннями. Це не перший критерій вибору, але важливий. Текстура засобу має бути комфортною для вас, а запах – приємним;
  • не змішування різних складів. Варіативні активні компоненти можуть не посилювати дію один іншого, а навпаки її нівелювати, плюс провокувати алергічні реакції й зводити ваші зусилля нанівець;
  • особлива увага – рукам та ногам. Саме на цих ділянках клітини оновлюються зі збільшеною швидкістю. Саме руки та ноги можуть найчастіше залишатися без необхідного захисту.

Існують періоди, коли необхідне найбільш насичене зволоження шкіри тіла. Насамперед мається на увазі зволоження шкіри тіла взимку, коли організм піддається термостресу, що провокує сильні й пришвидшені вологовтрати. Перед виходом на вулицю у морози слід використовувати захисний крем. А не зайвим домашнім атрибутом буде зволожувач повітря. Не менш актуальним є зволоження шкіри тіла влітку, після тривалого перебування на активному сонці. А перед виходом на вулицю в спеку не можна нехтувати засобами, доповненими SPF-фільтрами. Ще один період, який вимагає підвищеної уваги – відновлення після перенесеної хвороби шкіри.

Грамотний поетапний догляд за шкірою в домашніх умовах не тільки дасть швидкі результати, але й сприятиме збереженню ваших сил та фінансів.

Засоби для зволоження шкіри тіла – як вибрати?

Різні beauty-бренди пропонують чимало варіантів зволожуючої доглядової косметики. Легко заплутатися у всьому розмаїтті та купити не той засіб для зволоження шкіри. Але ви з нашою допомогою точно оберете саме те, що потрібно.

Перше, на чому, хочемо наголосити: універсальність у цій справі не спостерігається. Засобу, який підійде кожному, не існує. І якщо вам подруга радить, наприклад, мега супер крутий крем, яким вдало користується сама, це ще не означає, що у вас від нього будуть аналогічні враження. Під ваш тип шкіри він може взагалі не підійти. Відштовхуйтеся від свого типу шкіри, щоб вибраний засіб приніс максимальну користь.

Друге – орієнтуйтесь на текстуру. Можна спробувати різні (рідкіші й жирніші), а потім вибрати свою. Або ж можна скористатися такою інформацією.

Якою буває зволожуюча косметика:

Крем для тіла – найпоширеніший засіб для забезпечення оптимального рівня вологи в дермі. Він, як правило, створюється на основі рослинних та ефірних масел, є більш в’язким і призначається для нанесення на пересушені ділянки. Запобігає та знімає сухість, утримуючи вологу в шкірних шарах. Додатково дає омолоджувальний ефект та покращує зовнішній вигляд шкіри. Хороший крем не провокує відчуття стягнутості. Особливо добре, з огляду на щільну текстуру, підходить для сухого клімату та зимового періоду. Може застосовуватися у будь-яку пору доби, але без перестарання, аби не забивалися пори й не виникали запалення.

Зволожуючий лосьйон. Примітний легкою, майже невагомою структурою. Дає майже моментальний ефект. Лосьйони – одні з найбільш зручних у застосуванні засобів, завдяки легкому розміщенню на тілі, оперативному вбиранню та не залишенню слідів на шкірі і одязі. У них – більше води та менше олії. Менші розміри молекул реалізують проникнення у глибші шари.

Олія для зволоження тіла. Найпотужніший зволожувач для тіла. Швидко та ефективно насичує шкіру вологою, живить, відновлює, формує захисну плівку, сприяє здоров’ю та естетичному вигляду. Олії мають максимально жирну текстуру, але боятися цього не варто. Якщо засіб якісний, він не забиває пори. Єдиний нюанс – сліди на одязі. Тому олією рекомендується користуватися перед сном.

Молочко – запорука делікатного та дбайливого догляду. Його ніжна текстура у поєднанні з високоефективністю забезпечує приємні враження від використання та суттєвий результат вже через кілька нанесень. Завдяки легкості текстури, його можна застосовувати хоч щодня з нанесенням вранці на злегка вологе тіло. Чудовий варіант для нормальної шкіри та літнього сезону.

Отже, для сухої, стягнутої шкіри, що лущиться, підійдуть густі креми-зволожувачі влітку з доповненням оліями восени-взимку. Для жирної та проблемної гарним варіантом є лосьйон після душу, вітаються поживні й протизапальні інгредієнти. Для нормальної і комбінованої слід вибирати легке молочко або олію для застосування перед сном.

Склад засобів для зволоження шкіри тіла

Ще один момент, на який обов’язково звернути увагу при купівлі зволожувальних засобів – склад. Вони не повинні містити сульфати, парабени, парафін, пропілен та мінеральні олії. Користі у питанні зволоження такі складові не принесуть. Більше того, можуть ще й посилити ситуацію.

А ось що сприятиме утриманню вологи, м’якості та гладкості шкіри, так це:

  • гіалуронова кислота – надпотужний гідрофіксатор;
  • натуральні рослинні олії (кокосова, рапсова, ши, арганова, оливкова);
  • сквалан – природний аналог речовини захисного шару дерми;
  • вітаміни С та Е;
  • колаген;
  • гліцерин.

Ці компоненти добре утримують вологу, омолоджують, освітлюють шкіру, покращують її зовнішній вигляд, роблять більш м’якою і гладкою. Те, що треба!

Найкраще зволоження для тіла – за HOLLYSKIN

Тепер ви знаєте все, що потрібно знати про зволоження шкіри тіла. Вмієте обирати відповідні засоби. Залишилося тільки купити, почати застосовувати та радіти результатам.

HOLLYSKIN пропонує чудові в цьому плані засоби, зокрема кокосову олію Pure Coconut Oil та лосьйон для тіла і рук Perfect Hand Body Moisturizing Lotion. Вони чудово справляються з основним завданням і виконують низку додаткових функцій, щоб комплексно подбати про вашу шкіру.

Зволожуючі засоби HOLLYSKIN – це якісна косметична продукція, яка не підведе. З нею зволоження шкіри тіла в домашніх умовах порадує легкістю та ефективністю!