Патчі під очі – один із найчудовіших продуктів у світі косметики, який полонив мільйони сердець по всьому світу. Ці маленькі, просочені активними речовинами шматочки спеціального матеріалу у формі вигнутих крапель здатні творити справжні дива, усуваючи ознаки втоми, набряклість та темні кола під очима. Патчі зволожують, живлять, освітлюють, розгладжують шкіру і надають їй свіжого, відпочилого вигляду. А головне, роблять усе це швидко та цілеспрямовано, виступаючи надійною експрес-допомогою для периорбітальної зони.

Вони бувають різних видів. Існують тканинні патчі під очі та гідрогелеві, колагенові й силіконові, з мікроголками та інші. Виготовляються на основі варіативних активів (гіалуронової та гліколевої кислот, колагену, муцину равлика, екстракту чорної ікри, ретинолу, вітаміну С, ніацинаміду, морських водоростей…), котрі визначають ключовий функціональний спектр конкретного продукту (омолоджування, дренування, зволоження, живлення, розгладжування тощо).

Щоб патчі могли повністю проявити свої корисні властивості, на «відмінно» впоратися зі своїм призначенням, не тільки важливо правильно їх вибирати і використовувати, але й вкрай значимо знати, як і де їх зберігати. Ці питання сьогодні в подробицях і розглянемо, роблячи акцент на найпопулярніших у наші дні тканинних патчах.


Де потрібно зберігати патчі для очей?

Зберігання патчів має ключове значення для їхньої результативності. Завжди пам’ятай про це, купуючи чудодійні крапельки для догляду за зоною навколо очей.

До твоєї уваги – дві основні рекомендації щодо того, де краще зберігати патчі:

  1. Темне й прохолодне місце. Патчі повинні перебувати у місці, на яке не спрямовані прямі промені сонця. Світло та велика температура можуть руйнувати активні компоненти, що зменшує ефективність продукту. Відповідний для зберігання температурний діапазон – 5-25 ℃. Тобто, як і для багатьох інших б’юті-засобів, добре підходять косметичка, шухляда комода/туалетного столика або поличка в шафі як найзручніші та легкодоступні місця, що реалізують нешкідливе зберігання.
  2. Сухе приміщення. Високі показники вологості згубно позначаються на якості патчів, знижують корисну дію активів. Тому намагайся тримати їх у сухій кімнаті дому. Це може бути спальня або, наприклад, передпокій, але не ванна кімната, де вологість часто перевищує оптимальні для зберігання косметики параметри, і не кухня, де нерідко буває занадто тепло.

Крім основних рекомендацій, іноді виробники можуть давати додаткові, характерні саме для їхніх засобів, з урахуванням специфіки, складу певного продукту. Тож, купивши нову для тебе упаковку патчів, насамперед ознайомся, що та як радить робити виробник впродовж використання.


Де зберігати патчі не слід?

Деякі місця категорично не пристосовані для розміщення патчів. Де зберігати патчі під очі не можна, перераховуємо прямо зараз:

  1. У ванній кімнаті. Не зважаючи на те, що це, здавалося б, найзручніше в домі місце для розташування косметики, у випадку з патчами це аж ніяк не варіант. Значна вологість та температурні перепади у ванній здатні повністю зіпсувати патчі.
  2. На підвіконні. Прямі сонячні промені (ультрафіолетове випромінювання) здатні нагрівати продукт і руйнувати активні інгредієнти, що натомість робить патчі менш ефективними, а то й небезпечними. Найбільш руйнівними є наслідки впливу ультрафіолету, якщо косметика має прозору упаковку.
  3. Поблизу теплоджерел. Радіатори, обігрівачі та навіть кухонні плити можуть досить згубно позначатися на якісному рівні та структурі патчів через високотемпературні впливи.

Тканинні патчі для очей і холодильник

Патчі треба зберігати у холодильнику – так або ні? Чи інтенсифікує низька температура дію активних речовин? А можливо, навпаки шкодить її силі? Позаяк ці та подібні запитання є вкрай поширеними, залишати їх без відповідей не можна.

Часто можна натрапити на рекомендації, згідно з якими, холодильник – ідеальне місце для зберігання чи не всієї косметики, і патчі – не виняток. Мовляв, так краще зберігаються якості та властивості косметичних засобів, досягається вища стабільність, подовжується термін зберігання. Але ми не були б з цього приводу настільки категоричними і однозначними, особливо коли йдеться про те, де потрібно зберігати патчі. Так, нижчі температури (не негативні) сприяють збереженню діючих компонентів. Так, охолоджені патчі здійснюють додатковий тонізувальний ефект на шкіру, знімаючи набряклість і створюючи приємне відчуття свіжості.

Однак, є деякі «але», які не слід залишати поза увагою:

  • не всі види патчів потребують однакових умов зберігання. Якісь добре тримати в холодильнику для посилення б’юті-ефектів (це передусім стосується гідрогелевих виробів). Іншим, як от тканинним, це ні до чого, вони і так добре справляються зі своїми завданнями, перебуваючи при кімнатній температурі. Їхня волога основа і без холодильника оптимально освіжає й охолоджує шкіру, допомагаючи оперативно позбавлятися набряків, припухлостей та інших негативів. Хоча навіть щодо зберігання у холоді гідрогелевих патчів існують протилежні думки. Одні стверджують, що охолодження перед використанням забезпечує краще зняття набряклості. Інші звертають увагу на те, що з набряками в патчах бореться не холод, а склад просочення. Тому треба добре подумати, що сказати – «так» чи «ні» – холодильному зберіганню;
  • патчі в індивідуальних упаковках допустимо поміщати на недовгий час (5-10 хвилин) у холод перед нанесенням, щоб трохи інтенсифікувати їх охолоджувальний ефект. Найчастіше таку маніпуляцію здійснюють, коли актуальна боротьба з набряками. Якщо патчі придбані не в індивідуальній упаковці, а, наприклад, у баночці, що вміщає 100 штук (відразу обмовимося, що так виходить набагато вигідніше), то аналогічне короткочасне поміщення в холодильник перед нанесенням – не варіант. Якщо покладеш туди, там уже й тримай протягом усього періоду використання. А якщо періодично чергуватимеш холод з теплом, це негативно позначиться на результатах застосування, тому що, як уже було сказано, патчі не люблять температурних перепадів, а тим паче численних;
  • якщо в тебе чутлива шкіра, яка вкрай негативно реагує на найменші зміни, різкі температурні перепади їй ні до чого. Інакше не є винятком почервоніння, подразнення, свербіж та інша шкода. Тому зберігати патчі в холодильнику у такому випадку взагалі протипоказано. Аналогічна ситуація зі шкірою із куперозом. Її не можна переохолоджувати і піддавати термічному стресу, щоб не спровокувати раптовий спазм судин. Косметика кімнатної температури – ідеальне рішення в обох випадках;
  • за потреби тримати косметичний засіб у холодильнику (бо так рекомендує виробник, тому що ти так звикла й не можеш переналаштуватися або з якоїсь іншої причини), тримай його у дверцятах, а не на полиці, щоб були забезпечені оптимальні умови для зберігання. А взагалі, єдино виправдана причина, на нашу думку – це рекомендація виробника. Інші можна пропрацювати та виключити;
  • зберігання при низьких температурах може рекомендуватися з метою уповільнення поширення бактерій, що здебільшого актуальне для багаторазових патчів. Корисна сироватка-просочення таких виробів, нагріваючись, як правило, псується. Тому логічно, що тут потрібна прохолода. Після того, як багаторазові патчі застосовані, вони промиваються, поміщаються в контейнер з розчином-очисником і ставляться в холодильник. Більш поширені сьогодні одноразові патчі таких дій не потребують, оскільки після використання вони просто утилізуються, не підлягаючи повторному нанесенню на шкіру;
  • не можна поміщати патчі в морозильник, оскільки мінусові температури руйнують структуру тканини та просочувальну субстанцію, тим самим знижуючи ефекти від застосування та швидкість їх досягнення. Переморожені патчі перестають позиціонуватися як швидка допомога для периорбітальної зони, якою вони, за своєю суттю, повинні виступати.

Відтак, якщо це не передбачено виробником, зберігання патчів у холодильнику не обов’язкове, а іноді й зовсім небажане через ймовірність шкоди для шкіри та/або прискореного псування продукту.


Термін придатності патчів та фактори, що на нього впливають

Термін придатності патчів для очей обумовлюється їхнім складом та рекомендаціями виробника. Він фіксується на упаковці та переважно становить від 12 до 36 місяців. Це період, протягом якого продукт зберігає свою початкову функціональність і не несе небезпеки. Після першого відкривання упаковки термін зберігання суттєво скорочується і може варіюватися від кількох тижнів до кількох місяців, максимум до року. Мегаважливо дотримуватись інструкцій та витрачати весь обсяг до закінчення терміну придатності.

При цьому слід розуміти, що існує низка факторів, котрі додатково впливають на терміни зберігання косметики, зокрема й патчів:

  • температура (надто висока або надмірно низька), а також температурні перепади суттєво прискорюють процес розкладання активних компонентів;
  • висока вологість сприяє розвитку мікроорганізмів, що може зіпсувати продукт;
  • ультрафіолетові промені руйнівно діють на корисне просочення і з легкістю можуть зробити патчі безкорисними ще задовго до закінчення терміну, вказаного на упаковці. У цьому випадку світло – ворог, а темрява – найкращий друг;
  • склад продукту – те, що значною мірою впливає на тривалість того, скільки можуть зберігатися тканинні патчі для очей. Натуральні компоненти мають коротший термін зберігання, порівняно з синтетичними аналогами;
  • герметичність упаковки. Контакт з повітряною масою може окислити активи та знизити ефективність патчів. Ще нещільне закривання кришки сприяє випаровуванню і прискореному засиханню.

Відповідно, щоб патчі під очі утримали свою дієвість на весь термін придатності, визначений компанією-виробником, зберігати їх слід, дотримуючись оптимальних умов температури, вологості та освітленості. Де зберігати патчі після відкриття тобі тепер уже відомо. Ще скажемо кілька слів про те, як правильно зберігати патчі:

  • тримай їх в оригінальній банці/коробці/флаконі. Це захищатиме вміст від зовнішніх впливів, не допускатиме пересушування і сприятиме збереженню властивостей косметики;
  • стеж, щоб ємність після кожного використання була щільно закритою. Так усередину не потраплятимуть сторонні запахи, забруднення та бактерії, а активні інгредієнти не випаровуватимуться;
  • якщо виробником передбачена захисна мембрана, додаткова вкладка/перегородка, не викидай її. Цей структурний компонент максимізує захист продукту від пересихання;
  • якщо упаковка пошкодиться і не зможе гарантувати герметичне закривання, переклади патчі в сухий чистий контейнер, який герметичність здатний забезпечувати;
  • вироби із загальних (не індивідуальних) упаковок діставай не пальцями, а за допомогою спеціальної лопатки/шпателя/пінцету (йде в комплекті), щоб не спровокувати розвиток бактерій у сироватці через контакт з мікробами на шкірі рук. Недотримання цього правила може зіпсувати навіть заледве розпочату упаковку косметики;
  • не зберігай надмірно тривало, орієнтуйся на терміни придатності, тим паче тоді, коли відкриєш упаковку з великим обсягом патчів, щоб не довелося використовувати прострочку або викидати косметику, котра ще залишилася. З цієї ж причини роби розрахунок необхідної кількості штук ще на старті. Купуй саме стільки, скільки використаєш за термін, вказаний виробником як придатний після відкриття упаковки.

Як бачиш, скільки, як і де зберігати патчі для очей – завдання нескладне і таке, яке супроводжується легко виконуваними правилами. Впевнені: у тебе не виникне жодних складнощів.

Важливо! Якщо перед тобою виникла дилема – викинути прострочені патчі або якомога швидше використати – ухвали рішення на користь першого. Використання простроченої косметики не тільки не принесе бажаних ефектів, але й здатне нашкодити твоїй шкірі, здоров’я та краси якої ти так прагнеш. Зіпсований засіб – чудове середовище для активного розмноження шкідливих мікроорганізмів, що провокують різнопланові шкірні недуги, запальні реакції та алергії.
А ось якщо термін придатності ще не вичерпаний, але неухильно наближається до цього, можеш перетворити засіб для шкіри навколо очей на засіб для всього, щоб не було так прикро. Накладай «пелюстки краси» на будь-які ділянки обличчя та тіла, яким необхідне зволоження: лоб, шию, носогубні складки, хоч навіть на лікті чи коліна. Так, не з усіма патчами такий вихід можливий, але з більшістю цілком реальний. Краще вже так, ніж просто викинути. А ти як вважаєш? Поділися своєю думкою у коментарях.

Які патчі під очі не потрібно використовувати?

Ти, мабуть, і сама вже можеш сформулювати відповідь на це запитання. Тож відповімо коротко, як би підводячи підсумки сказаного вище. Не задіюй патчі і взагалі будь-яку косметику, у котрих:

  • закінчився термін придатності;
  • пройшов період зберігання після початкового відкривання, навіть якщо до кінцевої дати придатності ще далеко;
  • змінилася текстура та/або колірно-ароматичні параметри, а виробник не вказав, що такі зміни перебувають у межах норми, є допустимими;
  • порушена герметичність упаковки до того, як тобі належить її вперше відкрити.

Де купити патчі для очей?

Тепер, коли тобі вже відомі всі нюанси про те, як і де найкраще зберігати патчі для очей, можеш без побоювань за даремно витрачені гроші через псування косметичного продукту під час зберігання і, звичайно, вже не турбуючись про шкоду власній красі, переходити до покупок.

Купити патчі під очі пропонує український виробник інноваційних косметичних доглядових продуктів HOLLYSKIN. У нашому асортименті представлені якісні тканинні патчі під очі, які добре знімають набряки, усувають темні кола, насичують корисними речовинами, розгладжують, зволожують і захищають ніжну шкіру периорбітальної зони. Вони легкі, зручні та приємні у застосуванні. Кожна товарна позиція створена на основі новітніх технологій та ретельно підібраних інгредієнтів. Завдяки різноманітності формул та активних компонентів, ти без проблем зможеш підібрати продукт, що ідеально підійде твоїм запитам та потребам.

Вибирай найкращі патчі для очей від HOLLYSKIN, щоб ці чудові засоби для догляду за шкірою швидко й ефективно покращували її стан так, як ти хочеш, і тоді, коли тобі це необхідно. Щоб шкіра виглядала молодою та свіжою, а обличчя – відпочилим.

Вибирай, а при зберіганні орієнтуйся на те, що ми тобі сьогодні розповіли, ніколи не забуваючи, що відповідальне зберігання патчів – запорука їхньої ефективності та безпеки. Дотримуйся рекомендацій стосовно того, де і як зберігати патчі, зважай на термін придатності та стан – і зможеш насолоджуватися всіма гарантованими перевагами.

Що краще ти подбаєш про зберігання косметики, то більше користі вона забезпечить тобі. Тут усе взаємно!