Шкіра будь-якого типу потребує відповідного догляду, щоб бути здоровою та красивою, радувати комфортними відчуттями й виглядом у дзеркалі. Причому кожен тип вимагає особливого догляду, зі своїми нюансами та відмінностями. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно доглядати за жирною шкірою обличчя. Розкриємо всі аспекти, відповімо на багато запитань, навчимо не допускати помилок і пропрацьовувати проблеми, які раніше здавалися нерозв’язними. Ти готова? Тоді почнімо!

Жирний тип шкіри: особливості та відмінності

Який тип шкіри обличчя, залежить найперше від кількості себуму, що виробляється. Якщо вироблення мінімальне, шкіра суха, якщо ж шкірний жир у надлишку, то жирна. Як правило, вирішальним у цьому питанні є генетичний фактор. Але також підвищене себовиділення може бути результатом незбалансованого харчування, дефіциту вітамінів у раціоні, забрудненої атмосфери, порушень роботи травної та ендокринної систем, стресів, шкідливих звичок і невідповідного догляду. Останнє часто актуалізується або через недостатню увагу до своєї шкіри, або тоді, коли тип визначено неправильно, засоби використовуються не для того типу шкіри, який є.

Як зрозуміти, що шкіра жирна? Більшість орієнтується на наявність характерного сального блиску на обличчі. Але він – не самостійне свідчення жирності. Також жирний тип характеризують такі особливості:

  • розширені пори;
  • чорні точки;
  • часті висипання та запалення;
  • висока щільність шкіри;
  • нерівномірний рельєф;
  • нездоровий тон (тьмяність, сіруватий відтінок);
  • нерідко – і судинні зірочки.

Жирна та проблемна – зазвичай ці два позначення йдуть разом, косметологи ставлять між ними знак рівності. Занадто багато себуму. Він у поєднанні із зовнішніми забрудненнями закупорює та розширює пори. Виникає акне та постакне. Текстура і колір погіршуються. Ось підвищена жирність та шкірні проблеми у закономірно існуючій сукупності.

Якщо подібні негативи властиві лише Т-зоні (лобу, носу та підборіддю), це свідчить про комбінований тип шкіри. В такому випадку різні ділянки обличчя потребують варіативної турботи.

Якщо шкіра жирна, чи означає це, що проблема нестачі вологи їй не близька, що вона не може бути зневодненою? Ні, жирна зневоднена шкіра – не рідкість. Сухість та зневоднення – різні поняття. Зрозуміло, що якщо шкіра жирна, то точно не суха – тут або одне, або інше. А ось жирність у поєднанні зі зневодненістю (нестачею зволоження) – ситуація не взаємовиключна і досить поширена.

Покроковий догляд за жирною шкірою обличчя

Взагалі за перерахованими ознаками визначити, що в тебе – жирний тип, нескладно. А що складно, так це підібрати правильний догляд за жирною шкірою обличчя. Швидко, ефективно, грамотно – зазвичай, самостійно так не вдається, коли йдеться про нормалізацію жирного епідермісу. Тому навіть ті, хто намагалися вжити тих чи інших заходів, зіткнувшись із труднощами і відсутністю швидких результатів, нерідко кидають затію й залишають усе як є. Закрадається підступна думка, що ситуація безнадійна, що з жирним блиском, тьмяною шкірою та постійними висипаннями нічого не вдієш, доведеться миритися і так вже й жити. Сподіваємося, ти з цим не згодна і миритися не готова. Правда ж? Ну звичайно! Інакше б тебе не цікавив догляд за жирною шкірою обличчя, ти просто не читала б цю статтю. Так ось, саме тобі, яка не зневірилася й готова боротися за здорову та красиву шкіру обличчя жирного типу, що тішить чистотою і природним сяйвом, ми розповімо, що та як треба робити.

Запам’ятовуй етапи догляду за жирною шкірою, яких важливо дотримуватися щодня:

1. Очищення. Дуже важливий крок, з якого має починатися твій догляд. Жирна шкіра потребує ретельного очищення від декоративної косметики, пилу, бруду, поту і, звичайно ж, від надлишку себуму. Очищуй обличчя натуральними косметичними засобами. Чудово підійдуть пінка або гель, розроблені саме для догляду за жирною шкірою обличчя. Позбавляйся від різних забруднень ретельно, але акуратно, щоб не пошкодити шкірні покриви. Віддавай перевагу м’яким формулам, які не шкодять захисному шару. Не використовуй спиртовмісну косметику – вона з великою ймовірністю нашкодить гідроліпідному балансу.

Не нехтуй глибоким очищенням. Один-два рази на тиждень роби скрабування. Хороший скраб для жирної шкіри не просто усуне відмерлі клітини, але й прибере накопичений себум, перешкодить закупорюванню пор і запаленням, а ще прискорить оновлення тканин і посприяє матовості.

2. Тонізація. Не пропускай тонізування та освіження за допомогою тоніка або лосьйону, навіть якщо з якихось причин ця процедура здається тобі недоречною. Тонізація після очищення – надважливий етап, що входить у базовий догляд за жирною шкірою обличчя. Тонік нормалізує кислотно-лужний баланс, якщо той був порушений водою або очищувальним засобом. Виконає заспокійливу, антисептичну та протизапальну дії. Чудово вплине на чорні точки і звуження пор. Шкіра почуватиметься добре та комфортно. Після нього краще подіє подальший догляд. Головне, щоб засіб було створений, з урахуванням потреб жирної шкіри та на основі природних інгредієнтів.

3. Зволоження і живлення. Зволожувати та живити необхідно будь-яку шкіру, жирна – не виняток. Як очистила та тонізувала обличчя, одразу приступай до цього етапу. На допомогу можуть прийти крем, маска, сироватка для жирної шкіри. Вони забезпечать необхідну зволоженість, нормалізують роботу сальних залоз, наповнять корисними компонентами, захистять від зовнішніх негативних впливів. Також засоби цих груп здатні пом’якшити та заспокоїти дерму, стати на варті запалень і алергій. Хороші ті продукти, у складі яких передбачений SPF-фактор, що захищає шкіру від сонячного ультрафіолету. Все сказане на додаток до зволоження та живлення, реалізоване на цьому етапі за допомогою якісного засобу для догляду за жирною шкірою, посприяє максимально комфортним відчуттям та естетиці.

Правильний догляд за жирною шкірою, залежно від сезону

Як ти вважаєш, чи можна підібрати відповідну програму догляду та дотримуватися її без найменших відхилень протягом року? Чи, можливо, зимовий та літній догляд за жирною шкірою обличчя мають відрізнятися? Правильне друге. Залежно від сезону, від того, холодно на вулиці, спекотно чи тепло, необхідно дотримуватися певних нюансів, щоб оптимально нормалізувати стан шкірних покривів, покращувати їх зовнішній вигляд.

Отже, що важливо врахувати в різні пори року:

Зима. Жирна шкіра не так сильно боїться холодів та морозів, як інші типи. У неї – підвищений запас міцності, завдяки особливостям ліпідної мантії, що протистоїть сухості та лущенню. Це найсприятливіший час, коли жирна шкіра максимально наближається до параметрів нормальної.

Однак мороз, вітер та стрибки температур (при переміщенні з приміщень на вулицю та навпаки) все одно можуть стати стресовими факторами. Тому зимовий догляд за жирною шкірою обличчя повинен передбачати регулярне зволоження. Оптимально наносити крем за 30 хвилин до виходу надвір. Фокусуватися на усуненні блиску найчастіше не доводиться, а ось зволожувати, живити та зміцнювати – саме те.

Взимку не варто переборщувати зі скрабами, через підвищення в цей період чутливості шкіри. Контрастне вмивання можна не здійснювати, оскільки температурних перепадів і так достатньо. Намагайся якомога рідше торкатися руками обличчя, зокрема, якщо вони в рукавицях. Й загалом стеж за своїми відчуттями, відповідно до них і коректуй догляд за жирною шкірою взимку.

Весна. Головні небезпеки в цей час криються у підвищенні кількості пилу, бактерій та інших забруднень, що забивають пори та провокують запальні реакції. Регулярним комплексним доглядом, що передбачає вмивання, пілінг, тонізацію, не можна нехтувати в жодному випадку. Видалення відмерлих клітин, антибактеріальний ефект, відновлення рН-балансу, налагодження функціонування сальних залоз та звуження пор – ті завдання, які навесні мають особливе значення.

Літо. Гарантований супутник спеки – підвищене виділення жиру з усіма супутніми неприємностями. Тому описаний вище поетапний догляд за жирною шкірою обличчя рекомендовано доповнити зволожувальним матувальним засобом. Обов’язково використовувати косметику із SPF-захистом, щоб запобігти згубному впливу сонця, фотостарінню. Не нехтуй ні ранковим, ні вечірнім доглядом. Не перенавантажуй шкіру щільними текстурами. Не лягай спати з макіяжем. По можливості відкоригуй свій раціон: виключи копченості, жирні та смажені страви, їж побільше фруктів, овочів та риби. Це доповнить косметичний догляд за жирною шкірою обличчя влітку позитивними результатами.

Осінь. З наближенням холодів, почастішанням вітряної та дощової погоди, шкіру потрібно повноцінно зволожувати й живити, щоб вона була здоровою і пружною. У цей час добре підійдуть засоби догляду за жирною шкірою обличчя з більш насиченою текстурою. Замість лосьйону краще перейти на крем. Рекомендовано використовувати косметичні продукти, доповнені оліями, гліцерином, гіалуроновою кислотою. Особливу увагу восени приділи застосуванню скрабу або пілінгу, оскільки з холодами гальмується природне відлущування шкірних частинок, провокуються сухість, грубість і тьмяність.

Догляд за жирною віковою шкірою

Почнемо, мабуть, із приємної новини: жирна шкіра старіє повільніше, ніж інші типи. Вона довше залишається еластичною та не покривається зморшками. Ну а далі – про доглядові нюанси.

Жирний тип шкіри в різному віці має відмінності в плані відповідного догляду. З роками жирність нікуди не дівається, а боротися з нею потрібно по-новому. Правильний догляд за віковою жирною шкірою передбачає застосування засобів з антивіковими інгредієнтами на додачу до компонентів, що регулюють вироблення себуму. Не вітається матувальна косметика, що поглинає шкірний жир за допомогою абсорбентів, але, по суті, не вирішує нагальні проблеми. Роби акцент не на матуванні, а на регулюванні себовиділення. Це дозволить ефективно протистояти жирному блиску. З очищувальними засобами слід проявляти обережність, щоб не пересушити дерму. Вікова, тонша і з пігментацією, шкіра може сильно від цього постраждати.

Доповни базовий щоденний догляд за жирною шкірою обличчя (очищення, тонізування та живлення) маскою, що регулює виділення шкірного сала. За бажанням можеш використовувати ампули краси. Купуй лише якісну косметику тих брендів, яким довіряєш. Відстежуй потреби своєї шкіри та при комплектації косметички керуйся індивідуальним підходом. Адже жирна шкіра – не завжди означає запалена, а вікова – не обов’язково зі зморшками та пігментними плямами.

Уважно вивчай склад. Дуже обережно стався до продуктів зі спиртами та агресивними ПАР. Вони несуть ризики навіть молодій шкірі, що вже говорити про вікову. Найкраще від такого відмовитися, щоб не спровокувати ще більшу жирність, сальність і розширеність пор.

Засоби по догляду за жирною шкірою обличчя: які інгредієнти бажані?

Розглядаючи склад косметики як один із найважливіших критеріїв вибору, на що слід звернути увагу? Які компоненти догляд за жирною шкірою роблять ефективним та безпечним, а яких потрібно уникати? Загальне правило – придбання якісних продуктів із хорошим складом. Тільки так і не інакше.

Що добре:

  • AHA-кислоти, зокрема гліколева та/або лимонна. У спектрі їх впливу – відлущування, сприяння балансу вологи, протизапальний ефект, протистояння зморшкам і пігментації;
  • рослинні олії, наприклад, авокадо, ши або абрикосових кісточок. За ними – живлення та пом’якшення, підвищення пружності й еластичності. Завдяки їм колір обличчя стає здоровішим, сліди втоми нівелюються;
  • сквалан. Один з ліпідів, що виробляється сальними залозами, але з віком дедалі слабше. Тому особливо важлива його наявність у віковій косметиці. Основні завдання, які вирішує на ура: захист від зовнішніх негативів, зволоження та відновлення шкірних покривів, допомога вітамінам та мікроелементам проникати у глибші шари шкіри.

Також хороші засоби для догляду за жирною шкірою обличчя можуть містити рослинні екстракти (ромашки, деревію, звіробою, алое, зеленого чаю), вітаміни (А, В3, С, D, Е та ін.), цинк. Крім AHA-кислот, до складу можуть входити й інші, ті ж саліцилова та гіалуронова, які не тільки доповнюють, але й якісно покращують догляд за жирним обличчям.

Що погано? Агресивні поверхнево-активні речовини та спирти. Вони посилюють зневоднення, шкіра ще більше жирніє, а пори стають ще ширшими. Також, якщо є такі речовини, як барвники, консерванти і синтетичні ароматизатори, їх відсоток повинен бути мінімальним, щоб не спровокувати алергічні реакції.

Найкращий догляд за жирною шкірою обличчя: ТОП засобів від HOLLYSKIN

Твоїй увазі – наша лінійка косметики для жирної та комбінованої шкіри, розроблена на основі ефективних формул, із застосуванням натуральних та безпечних інгредієнтів:

  • очищувальна пінка для вмивання. М’який пілінг обличчя + глибоке пороочищення, суттєве зниження обсягу висипань, зменшення вироблення шкірного сала, розгладжування та пом’якшення шкірних покривів – ось її основне функціональне призначення;
  • тонік з гліколевою кислотою. Чудово протистоїть жирному блиску, замінюючи його природним сяйвом шкіри. Реалізує делікатне зволоження, освіжає, підвищує гладкість, вирівнює мікрорельєф та рівень рН. Максимізує роботу наступних доглядових засобів;
  • скраб для обличчя. Відлущує мертві клітини ретельно та акуратно. Позбавляє від мікробів і токсинів. Завдяки глибокому очищенню пор, удосконалює клітинне живлення та інтенсифікує відновлення тканин. Є надійним помічником у питаннях пігментації, келоїдних рубців, нерівномірностей текстури та тону;
  • відновлювальний крем для обличчя. Сприяє клітинному оновленню, гладкості, пом’якшенню та живленню шкіри. Робить її світлішою, чудово справляючись (запобігаючи та усуваючи) з віковою і сезонною пігментацією. З ним ти здобудеш більш естетичний колір обличчя, зможеш протистояти вільним радикалам. Радітимеш відчутній пружності та еластичності;
  • крем для шкіри навколо очей. Ніжно піклується про периорбітальну зону. Працює на її освіження та освітлення, розгладжування й підвищення еластичності;
  • тканинні патчі під очі. Максимізують турботу про делікатну зону навколо очей. Протистоять темним колам, зморшкам, пігментації. Роблять шкіру світлішою, свіжішою і рівнішою, а ще в міру зволоженою;
  • маска для обличчя з жирною шкірою. Завдяки 3-х відсотковому входженню гліколевої кислоти забезпечує м’який пілінг, відлущування та активну регенерацію. Здійснює контроль виділення себуму та знижує об’єм жирного блиску. Бореться з лущеннями та подразненнями. Має заспокійливий і вирівнювальний ефекти;
  • активна сироватка для обличчя. Діє у найкращих традиціях сироваток для жирної шкіри. Забезпечує делікатне відлущування, розгладжування та пом’якшення. Комплексно впливає на всі шари шкіри, інтенсифікуючи оновлення та захист від пігментації. Протистоїть висипанням, дарує ніжність та свіжість.

Всі згадані засоби по догляду за жирною шкірою можна замовити на нашому сайті окремо за вигідними цінами. Також можна підібрати відповідні запитам комплекти, наприклад, скраб з кремом, очищувальну пінку з маскою та сироваткою тощо. Вони реалізуються з хорошими знижками. Максимально привабливий у плані вартості та ефективності варіант – набір, що передбачає весь комплекс продуктів. Обирай!

Догляд за шкірою, схильною до жирності, та поширені помилки:

  1. Одна з помилок, що трапляються найчастіше – думка, що жирну шкіру не потрібно зволожувати. Вище ми згадували, що поняття «жирна» та «зневоднена» не взаємовиключають одне одного. Жирний блиск не скасовує потребу в зволоженні. Жирну шкіру обличчя однозначно потрібно зволожувати. Якщо не поповнювати запаси вологи, це може додатково погіршити стан. Сальні залози, що недоотримують вологу, ще активніше виробляють себум, жирність ще більше інтенсифікується, пори стають ще помітнішими. Тож тільки матуванням та підсушуванням хороших результатів не досягти. Зволожувати жирну шкіру, не втомлюємося повторювати, треба обов’язково, щоб мінімізувати стреси, секрецію сала та лущення. Уникати зволоження – дуже серйозна помилка.
  2. Ще одна помилка – жирна шкіра потребує очищення «до скрипу». Не потребує. Якщо перестаратися, можна серйозно пошкодити захисний бар’єр і аналогічно, як і у випадку з відсутністю належного зволоження, лише посилити вироблення шкірного сала. Інтенсивному очищенню, але м’якому та дбайливому – так. До скрипу – у жодному випадку.
  3. Сонце добре знижує жирність і підсушує прищі, тому підставляти під нього обличчя потрібно частіше і якомога довше. Ти теж так думала? Забудь! Так, спочатку ефект буде приблизно такий. Але згодом ситуація суттєво погіршиться. Шкіра стане товстішою, вироблятиме більше жиру, який, до того ж, синтезуватиметься з порушеннями. Число запалень та інших негативів збільшиться. Тож ні, не потрібно захоплюватися сонячним промінням. Постійний захист жирної та проблемної шкіри від УФ-випромінювання має велике значення.

Догляд за жирним типом шкіри: загальні рекомендації

Ну і насамкінець не про косметику. Про неї ми вже розповіли все, що тобі потрібно знати. І ти тепер знаєш, як доглядати за жирною шкірою обличчя правильно й ефективно. Але щоб результати порадували максимально, підійди до питання комплексно. Доповни догляд за жирною шкірою обличчя в домашніх умовах декількома корисними звичками – і позитивні зміни не забаряться.

На що слід звернути увагу:

  • харчування. Вживай здорову їжу. Правильне харчування – основа не тільки міцного здоров’я та гарної фігури, а й чистої естетичної шкіри;
  • питний режим. Достатнє надходження в організм чистої води протягом дня – запорука хорошого впливу, зокрема, й на шкірні покрови;
  • психологічний стан. Скажеш: легко переконувати, що не треба нервувати та стресувати, а на практиці не все так просто? Так, непросто. Але спробувати можна. Якщо осмислити свої переживання та життєві труднощі, то жити загалом стане легше й проблем зі шкірою поменшає;
  • шкідливі звички. Насамперед маються на увазі куріння та вживання алкоголю. Вони згубно позначаються на різних органах та системах організму. Шкіра від їхнього шкідливого впливу також не захищена. Погіршуються кровоток і кисненасичення клітин, шкіра не отримує необхідного живлення, в ній інтенсивно руйнується колаген, підвищується ризик зневоднення, проявляються метаболічні порушення, відновлювальні процеси не відбуваються так, як потрібно. Зможеш повністю подолати шкідливі звички – чудово! Вибереш їх зменшення у повсякденному житті – теж для початку непогано.

Тепер ти легко зможеш підібрати найкращий догляд для жирної шкіри, за бажання – купити засоби з нашого асортименту та доповнити доглядові заходи ефективною супутньою підтримкою. Тепер ти знаєш, що жирна шкіра може бути зневодненою, тому її потрібно зволожувати. Та й інших помилок не припустишся – ми тобі про них докладно розповіли. Якщо вважаєш, що недаремно витратила трохи часу на прочитання статті, ми дуже раді, що змогли допомогти. Може, тобі будуть цікаві й інші теми стосовно догляду за обличчям, тілом, волоссям тощо? Наш блог – у твоєму розпорядженні! Запрошуємо до ознайомлення!