Натуральні олії давно зайняли лідируючі позиції в догляді за шкірою. Вони і відбілюють, і зменшують зморшки, і усувають пігментацію і т.д. Якщо розібрати склад будь-якої косметичної олії, то можна помітити, що це просто суміш різних жирів. Хіміки поділяють жири на насичені і ненасичені. До других можна віднести такі популярні олії, як мигдалева, арганова або олія шипшини. Вони виконують зволожуючу функцію.

На противагу ненасиченим оліям, стійкіші - насичені. Найяскравіший, популярний і дієвий представник таких олій - сквалан. Його отримують хімічним синтезом з нестійкої речовини сквалену. Ця олійна речовина відіграє важливу роль в організмі живих істот, включаючи людину. Яке відношення ця сполука має до шкіри? Безпосереднє. Справа у тому, що сквален входить до складу себума (шкірного сала) і, отже, становить частину ліпідної мантії шкіри, нашого захисту від зовнішніх агресивних чинників. І хоча вперше сквален був виявлений у печінці акули, вегани можуть не хвилюватися, адже в косметичній індустрії стійкий і корисний жир синтезують з оливкової олії.

Усі засоби Hollyskin містять сквалан. І ось чому:

Універсальний. Скваланова олія легка, не комедогенна, не викликає алергії і підходить для будь-якого типу шкіри. А ще її можна наносити на волосся як термозахист.

Стійкий. Насичені жири не окислюються на повітрі, а значить, за оригінальність складу через тижні використання можна не переживати.

Зволожуючий. Хімічна будова сквалану схожа з себумом, і тому олія легко проникає в ліпідний шар і перешкоджає випаровуванню вологи.

Корисні властивості сквалану для шкіри

Оскільки сквалан дуже схожий за своєю структурою з ліпідами шкіри, вона приймає його із задоволенням. Працює сквалан, як і належить ліпіду шкіри:

  • утримує вологу;
  • захищає від негативних проявів навколишнього середовища;
  • пом’якшує;
  • запобігає тьмяності;
  • бореться з передчасним старінням;
  • розгладжує дрібні зморшки;
  • відновлює захисний бар’єр;
  • підтримує еластичність;
  • підходить для всіх типів шкіри;
  • захищає шкіру від негативного впливу зовнішніх факторів і від вільних радикалів.

Багато людей не люблять олії, тому, що ті погано поглинаються шкірою. Сквалан дуже швидко вбирається і не залишає відчуття жирності на шкірі.

Як правильно використовувати сквалан?

Косметику зі скваланом можна використовувати щодня або застосовувати як додатковий sos-засіб зволоження, коли шкіра особливо зневоднена. У чистому вигляді олію можна наносити в якості бази перед тональним засобом, тому, що вона легка і швидко вбирається. Вам всього лише потрібно взяти кілька крапель і розподілити по вологій шкірі обличчя - вона одразу стане гладенькою. Її можна наносити на будь-які сухі ділянки тіла. Якщо вас турбує свербіння від сухості шкіри, сквалан - хороший заспокійливий і відновлюючий засіб. А деякі перукарі-стилісти люблять наносити сквалан у чистому вигляді на кінчики волосся клієнтів для здорового блиску.