Здавалося б, що може бути простішим, ніж купівля та застосування гелю для душу? Зайшов у магазин, спеціалізація якого передбачає продаж цих засобів, вибрав відповідний аромат/колір/об’єм/бренд (хто на що звертає увагу) – і все, можна нести гель додому й хоч щодня використовувати його під час гігієнічних водних процедур. Ви теж вважаєте, що все так просто? А чи не траплялося у вас таке, що після прийому душу шкіра була недостатньо очищеною, пересушеною, шорсткою, не такою м’якою і ніжною, як хотілося б? Чи не виникали неприємні відчуття під час самої процедури або після неї? А як щодо подразнень, почервонінь чи інших негативних реакцій на шкірі? Бувало, але ви й не подумали, що справа у гелі, списали на погану якість водопровідної води чи ще якісь причини? Насправді спровокувати різні негативи може й вода, але відповідальність з миючого засобу також не можна знімати. Не всякий гель для душу ефективний, безпечний і з комплексною сприятливою дією на шкіру. Потрібно знати, який варто купувати, а повз який краще пройти. Та й застосування має свої нюанси. Хочете дізнатися, що до чого? З радістю посвятимо вас у всі тонкощі вибору та використання такої групи гігієнічно-косметичної продукції, як гелі для душу.

Загальна інформація про гелі для душу

Почнемо, мабуть, із того, що далеко не всі миються в душі гелем. Хтось по класиці продовжує використовувати мило. А ще хтось найчастіше просто обполіскує тіло водою, лише зрідка вдаючись до залучення мийного засобу. Хто ж з усіх робить правильно? Той, хто застосовує якісний засіб (це може бути як гель, так і мило) з оптимальною періодичністю. Не варто демонізувати мило або занадто наполягати, що лише гелем потрібно користуватися. І те, й інше – добре, якщо має натуральний склад, доповнений зволожувальними компонентами, щоб не стимулювати пересихання шкірних покривів. Форма засобу не має принципового значення – кому що зручніше, те й слід використовувати. Якщо більше подобається гелева консистенція, тоді хороший гель для душу – чудовий вибір. Що стосується оптимальної періодичності його використання, розповімо трохи нижче. А зараз поговоримо про види та критерії вибору.

Сучасний асортимент гелів для душу мега широкий та різноплановий, здатний задовольнити запити найвибагливіших покупців. Різні косметичні бренди пропонують свої лінійки цих засобів, радуючи споживачів різноманітністю, але водночас і провокуючи певне збентеження. Адже дивишся на полицю в магазині або сторінку в інтернет-каталозі й не знаєш, що найкраще купити. Згадані вище критерії (запах, колір, об’єм, виробник), а також консистенція та привабливість упаковки, звичайно, мають значення. Але винятково від них відштовхуватися не радимо. Є дещо важливіше. Йдеться про тип шкіри та призначення засобу.

Колірно-ароматичні параметри – справа смаку. Хтось любить легкі ненав’язливі аромати, інші віддають перевагу насиченим запахам та кольорам. Є й ті, що взагалі вибирають гель для душу без запаху. Тут, як то кажуть, кожному своє. Як і у випадку з консистенцією: просто гель або крем-гель – хто що більше любить.

Об’єм та дизайн упаковки взагалі вважаємо другорядними факторами вибору, хоча комусь може більше подобатися у застосуванні маленька пляшка, а хтось завжди купує великі ємності з метою економії. Затяті естети ніколи не куплять засіб, якщо зовні він не буде для них привабливим. Але є й ті, кому за великим рахунком все одно, як виглядатиме те, що знаходитиметься на полиці у ванній, аби робило свою роботу.

Виробник, так, це важливо, оскільки саме від нього залежать усі ключові параметри засобу, його ефективність та безпека. Тому довіряти винятково надійним брендам – не забаганка, а розумний підхід.

Але все одно, два критерії – тип шкіри та призначення гелю – вважаємо найголовнішими, тому саме їх не рекомендуємо у жодному випадку пропускати при виборі. Все інше – за бажанням.

Чому тип шкіри має значення? Тому що кожен має свої особливості та потреби, які будь-яка доглядова косметика (не тільки гель для душу) має враховувати та задовольняти. Чутливій та сухій шкірі потрібен особливо делікатний догляд, неабияке значення має зволоження. Жирна потребує глибокого очищення, запобігання висипанням та іншим супутнім негативам. При проблемній актуально буде задатися питанням, який найкращий гель для душу від прищів і подразнень? Нормальна не така вимоглива, але якщо засіб їй не підійде, то й вона може постраждати. Тому завжди звертайте увагу, для якого типу шкіри призначений косметичний продукт. Ця інформація зазвичай вказується виробником на упаковці. Її врахування в рази підвищує шанси підібрати ідеальний для себе варіант.

Що ж до призначення, воно тісно взаємопов’язане з попереднім критерієм. Кожному типу шкіри актуальні свої потреби. Для кожного слід підбирати засіб із тими впливами, які необхідні в конкретному випадку. Також треба враховувати стан шкіри у певний момент, а ще якість водопровідної води та час прийому душу (вранці чи ввечері).

Основні варіанти призначення гелів такі:

  • зволоження. Зволожувальні гелі для душу найпопулярніші, з огляду на свою універсальність. Підходять для різних типів шкіри, але насамперед для сухої та чутливої. Виготовляються на основі натуральних рослинних олій, гліцерину. Можуть доповнюватися різними вітамінами, пом’якшувальними агентами та іншими корисними для шкіри речовинами;
  • живлення. На живильний гель для душу радимо звернути увагу, якщо у вас з-під крану тече надто жорстка вода і після водних процедур ви відчуваєте сильну стягнутість. Ваша шкіра через це піддається постійному стресу й потребує особливої турботи. Їй потрібні олії, вітамін Е, компоненти, що зміцнюють захисний бар’єр, та поживні елементи – саме їх шукайте у складі засобу;
  • тонізація. Гель із тонізуючим ефектом – ідеальний вибір для ранкового душу. Він інтенсифікує кровообіг, бадьорить, добре впливає на психоемоційний стан та нервову систему загалом. Після його задіяння максимізується запас сил, енергії, покращується когнітивний функціонал, зокрема підвищується концентрація тощо;
  • відлущування. Сюди належать засоби, які можна описати як скраб на мінімалках. Іншими словами, це гелі зі скрабуючим ефектом. Завдяки наявності абразивних компонентів, вони глибоко і ретельно, але водночас м’яко очищають шкіру, усуваючи з її поверхні ороговілі клітини, сприяючи оновленню та відновлювальним процесам;
  • антибактеріальний захист. Гель для душу антибактеріальний – хороше доповнення до комплексних терапій при запаленнях, висипаннях та інших проблемах, характерних для жирного і проблемного типу шкіри. До його складу вводяться речовини, що перешкоджають розвитку бактерій і позбавляють від настирливого неприємного запаху.

До речі, один засіб може поєднувати відразу кілька ефектів та здійснювати комплексну дію, наприклад, живити і зволожувати або на додачу до зволоження тонізувати і забезпечувати антибактеріальну дію. Підібрати всю сукупність актуальних впливів не складе труднощів. Відповідальні виробники вказують усі необхідні відомості на етикетках та в описах до товарних позицій.

Який би варіант ви не вибрали, пам’ятайте, що шкіра не повинна пересушуватися, жодні неприємні відчуття не допустимі, навіть не перекриваються об’ємною піною, дуже приємним ароматом, забезпеченням чистоти і доглянутості. Все це й так має бути, а на додачу – із запобіганням будь-яким негативам. Якщо подібне далося взнаки, значить під час вибору щось пішло не так. У такому випадку доведеться підібрати інший засіб з хорошими споживчими параметрами, і тепер уже підійти до питання ретельніше.

Найкращий гель для душу та його склад

Те, без урахування чого просто не можна купувати гелеві, як і будь-які інші очищувальні засоби для тіла – склад. Щоб отримати бажані ефекти та виключити потенційну небезпеку, необхідно уважно вивчати етикетку.

Звертайте увагу, в якому порядку розміщені найменування у списку інгредієнтів. Ті, що вказуються першими, перебувають у складі в найбільших кількостях. Ті, що наприкінці – в найменших. Якщо вас цікавить конкретна корисна речовина та її дія на шкіру, простежте, де зазначена саме вона. Щоб не вийшло так, що ви розраховуєте на її ефективність, а її так мало, що вона просто не здатна бажане забезпечити.

Уникайте продукції, яка містить парабени (метил-, етил- та пропілпарабен). Вони здатні порушувати функціонування ендокринної системи, погано впливати на роботу мозку, погіршувати імунітет, провокувати алергії та здійснювати інші шкідливі впливи на організм і шкіру зокрема.

Чи допустима наявність твердих частинок у складі гелеподібного засобу? Якщо це натуральний осад (про це вас обов’язково проінформує виробник), то так. Якщо ненатуральні компоненти, наприклад, пластик, то, ясна річ, ні. Пластикові частинки можуть додаватися до бюджетної косметики з метою покращення очищувального впливу. І загалом для шкіри вони не є небезпечними. Але нюанс полягає в тому, що при змиванні водою мікропластик потрапляє у стоки, а потім – у навколишнє середовище з нанесенням для нього супутньої шкоди.

Ідеальний склад гелю для душу – гіпоалергенний, максимально натуральний, без агресивних поверхнево-активних речовин, з компонентами, які сприяють ефективності та безпеці засобу.

Натуральний гель для душу – чому купити слід саме такий? Тому що його склад найбільш сприятливий для шкіри. На відміну від переважно синтетичних рецептур, він реалізує комплексну турботу, м’яко очищує, не допускає відчуття стягнутості, дарує бадьорість та свіжість, залишає винятково приємні враження від водних процедур. У його складі зазвичай присутні природні олії (чудовий варіант – кокосова), рослинні екстракти, глікозиди, сквалан, фруктові кислоти (наприклад, лимонна) – ось на що слід орієнтуватися і чому віддавати перевагу. Не яскравим гучним рекламам, а відгукам косметологів, яким довіряєте, та незалежних споживачів, плюс переліку інгредієнтів, який не викликає сумнівів.

Якщо вам потрібен дійсно хороший натуральний гель для душу, вибирайте з асортименту HOLLYSKIN. Наша лінійка – це засоби з кокосовою олією та скваланом, кожен з яких гарантує дбайливе та ретельне очищення шкіри, не порушує гідроліпідний баланс, а навпаки зберігає його та на додаток підвищує захисні властивості. Кожен чудово зволожує, забезпечує м’якість і шовковистість. Ще одна перевага полягає в тому, що в наявності – гелі для душу з різними ароматами, щоб ви могли підібрати варіант, бездоганний у всіх смислах: полуниця, кавун, мигдаль, ваніль і сицилійський апельсин. Вибирайте та пробуйте! Вам точно сподобається!

Застосування гелю для душу: прості правила, але є нюанси

Коли якісний продукт з максимальною користю для шкіри вибраний, залишається розібратися, як його правильно використовувати. Складнощів ніяких немає, але нюанси взяти до уваги обов’язково.

Тож, як правильно митися гелем для душу? Дотримуючись таких етапів процедури:

  • сполосніть тіло теплою водою;
  • нанесіть трохи гелю на долоні чи губку;
  • злегка збийте засіб до отримання мильної пінистої маси;
  • намильте тіло, трохи помасажувавши всі ділянки;
  • змийте залишки піни проточною водою;
  • промокніть тіло рушником, щоб забрати зайву вологу;
  • на завершення для посилення доглядового впливу на висохлу шкіру нанесіть зволожувальний крем або лосьйон. Засоби для зволоження тіла можна подивитися тут.

Правила, які мають значення:

  • оптимальна температура води для прийняття душу та використання гелю – до 40 ℃. Не робіть її надто гарячою, щоб не порушити природний захисний шар шкіри;
  • за раз використовуйте кількість гелю, що приблизно дорівнює об’єму чайної ложки. Цього буде цілком достатньо;
  • щоб забезпечити належне очищення, не лінуйтеся масажувати намилене тіло під час процедури;
  • якщо хочете заодно відлущити ороговілий шар, використовуйте губку. Однак, якщо шкіра дуже ніжна та чутлива, без губки краще обійтися, щоб унеможливити травмування;
  • після душу сильно не тріть тіло рушником – легкого промокання кількома рухами повністю досить, решта вологи вбереться самостійно. Рушник, до речі, слід використовувати чистий, м’який, натуральний і з високою поглинальною здатністю. Так завершення водних процедур буде максимально сприятливим для шкіри.

Ну і момент, про який ми вже згадували. Періодичність. Як часто потрібно митися гелем для душу? Чи підходить засіб для щоденного використання? Дивлячись на який гель прийшовся ваш вибір. Є косметика, склад та призначення якої цілком відповідають можливості застосування щодня (але один раз, не більше). А є така, для якої оптимальною є частота 1-2 рази на тиждень. Поширена думка про необхідність щоденного миття з використанням очищувальних засобів не має під собою обґрунтувань. Це, швидше, виняток, а не універсальна ситуація. Здорова шкіра подібного не потребує. Так, необхідність в очищенні тіла теплою водою є щодня, але не гелем, милом чи чимось іншим.

Якщо використовувати неякісний продукт або невідповідний потребам шкіри, та ще й надто часто, такий, здавалося б, безневинний засіб, як гель для душу, цілком здатний нашкодити. Порушення захисних функцій дерми та балансу мікрофлори, надмірна сухість, подразнення, запалення, висипання, збільшення чутливості до алергенів, підвищена вразливість до патогенів та негативів зовнішнього середовища не забаряться, якщо переборщувати з гігієною. А вам це не потрібне.

Тому не поспішайте брати перший-ліпший продукт, а спочатку дізнайтеся, чи підійде він вам. Купуйте тільки якісну косметичну продукцію з безпечним складом, таку, як натуральні гелі для душу HOLLYSKIN. Дотримуйтеся простих правил застосування, про які ми розповіли вам вище. І очищувальний засіб для тіла точно не підведе!