Наносити декоративну косметику на обличчя, щоб було красиво, дівчата прагнуть навчитися повсюдно. Комусь до душі яскраві виразні варіанти макіяжу, хтось віддає перевагу ефекту, близькому до натурального. Але практично всі вважають, що вміти красиво фарбуватися – важлива навичка кожної дівчини. Чи так це актуально в сучасному світі, тенденції якого схиляються до природної естетики і бодіпозитиву, судити не беремося. Однак те, в чому ми впевнені на 100 % – це в рівноцінній значущості таких двох понять, як макіяж і демакіяж. Якщо приділяєш час нанесенню косметики, обов’язково потрібно його приділити і її зняттю. Правильний демакіяж обличчя має величезне значення для стану шкіри. Чому так і які правила демакіяжу повинна взяти на озброєння кожна дівчина, розповідаємо.

Грамотне зняття макіяжу як запорука здорової та красивої шкіри

Поняття «демакіяж» визначається просто: як видалення нанесеного раніше макіяжу і підготовка до подальших етапів догляду. Цей б’юті-ритуал є одним із етапів очищення шкіри, що має неабияке значення для її здоров’я та краси. Якщо наносилася якась косметика, очищати шкіру від її залишків та інших забруднень обов’язково. Найкраще – одразу після приходу додому. Максимум – перед сном. Коли ви спите, на шкірі не повинно бути жодних декоративних косметичних продуктів – тільки спеціальні доглядові засоби, що піклуються в цей час про ваші шкірні покриви (нічний крем, маска або ін.). Ніч – той час, коли найбільш інтенсивно здійснюються регенеративні процеси у шкірі. Щоб забезпечити їхню ефективність, не можна створювати перешкоди у вигляді наявності денної косметики впереміш із накопиченими за день пилом, себумом та іншим.

Ні, звичайно, якщо хочете, щоб зморшки з’явилися років на десять раніше, якщо вам все одно, як виглядає ваше обличчя і в якому стані перебуває шкіра, тоді будь ласка – не знімайте макіяж, нехай залишається. Але ми впевнені, що ви так не хочете. Бути красивою прагне кожна жінка. Це закладено її природою. Тож до видалення макіяжу слід ставитися серйозно. Не ігнорувати процедуру навіть в порядку винятку, навіть якщо ви сильно втомилися за день і здається, що ви вже просто більше не зможете нічого зробити. Зможете, на це доведеться витратити мінімум часу, а поставлена мета сповна виправдає ваші старання.

Якщо ретельно і регулярно видаляти макіяж, вдасться запобігти багатьом проблемам зі шкірою обличчя. Недосконалості кольору, порушення процесів дихання та відновлення в клітинах шкіри, сліди втоми у вигляді темних кіл під очима, в’ялості та іншого, закупорювання пір, пересушування, почервоніння, висипання, передчасні зморшки, втрата блиску й свіжості – все це не в останню чергу дає про себе знати через недотримання гігієнічних аспектів та невідповідне очищення шкіри. Якщо ігнорувати демакіяж очей, не змивати на ніч туш з вій, не змусять на себе довго чекати їх зневоднення, ламкість, втрата довжини і густоти, та ще й слизова очей піддаватиметься подразненням.

Тож що наша вам порада: навчіться грамотно видаляти макіяж (забігаючи наперед, складного в цьому нічого немає), зробіть цю процедуру одним із компонентів вечірнього догляду, завжди перед сном прибирайте все зайве з обличчя, очей, губ, шиї та зони декольте. Це ваш ключ до тривалого збереження молодості, здоров’я та естетики шкіри. А ще перевірений спосіб мати гарний настрій зранку, завдяки приємним відчуттям на обличчі та відповідному відображенню в дзеркалі.

Як робити демакіяж, щоб ваша шкіра сказала вам «спасибі»?

3 основні правила, дотримання яких сприятиме найкращим результатам:

  1. Регулярність. Якщо прибирати макіяж з обличчя раз через раз, можна навіть не сподіватися, що все буде добре. Навіть якщо один раз пропустите належне очищення, це дасть про себе знати негативними проявами на шкірі. А тепер уявіть, що ігнор демакіяжу буде не разовою акцією, а звичним станом речей. Які можуть бути наслідки? Найнеприємніші. Тож на законному першому місці знаходиться правило № 1 – регулярне видалення зі шкіри обличчя косметики та забруднень.
  2. Дотримання певного порядку дій, увага до кожної зони обличчя та шиї. Як ви розумієте, неправильно буде зняти туш з вій, але залишити на обличчі тоналку або навпаки, або губи очистити, а очі – ні. І неправильно – це, м’яко кажучи. Кожна ділянка обличчя потребує відповідного очищення в оптимальній послідовності. Відтак правило № 2 таке: демакіяж губ + демакіяж очей + видалення косметики з основної частини обличчя, шиї та декольте.
  3. Застосування хорошої косметики. Це універсальне правило, про яку б групу косметичних засобів не йшлося. Використовувати слід лише якісні та ефективні продукти надійних брендів і не інакше. Не слід вестися на мега дешевизну або казкові обіцянки недобросовісного рекламного контенту. Довіряйте тільки перевіреним виробникам, про продукцію яких позитивно відгукуються інші клієнти. Спочатку вибирайте компанію, а потім вже – засіб/засоби для демакіяжу з її асортименту. Це важливе правило №3.

Техніка демакіяжу: основні аспекти

Отже, з чого почати очищення шкіри обличчя, усунення нанесеної раніше косметики і забруднень, які накопичилися за певний час, щоб не порушити послідовність дій і, в цілому, технологію?

Почніть з очищення губ від блиску чи помади. Нанесіть засіб для демакіяжу на ватний диск, акуратно пройдіться по губах. Рухатися слід від куточків до центру.

Далі переходьте до очей. З огляду на делікатність периорбітальної зони, очищайте її максимально дбайливо. Диск, змочений у рідину для очищення очей, потримайте трохи на повіках, щоб засіб подіяв, щоб його формула розчинила актуальні косметичні речовини. Тоді прибрати все зайве буде легше та простіше, без травмування ніжної шкіри навколо очей та вій. Після цього делікатно усуньте всі залишки косметики, уникаючи зайвого тертя. При видаленні тіней і підводки плавно рухайтеся від перенісся до скронь. Туш забирайте від коренів до кінчиків вій. Намагайтеся не допускати попадання очищувального засобу в очі, навіть якщо він позиціонується як повністю безпечний.

Коли губи та очі позбавлені від косметики, можете очищати все обличчя. Робити це слід легкими масажними рухами по масажних лініях. Не потрібно розтягувати шкіру, сильно давити, терти тощо. Важливо все робити акуратно та дбайливо, не поспішаючи і так, щоб не перестаратися, аби не нашкодити шкірним покривам, не спровокувати жодних негативних реакцій та передчасного старіння.

Після того, як виконаний демакіяж, можна переходити до подальших очищувальних заходів за допомогою води та інших засобів.

Як бачите, техніка демакіяжу є елементарною. Раз зробите все за правилами – й надалі успішно та безпроблемно застосовуватимете отриманий урок на практиці.

Демакіяж-засоби: чим поповнити домашню косметичку?

Асортимент продуктів для зняття макіяжу та очищення шкіри обличчя на сучасному б’юті-ринку чималий. Різні бренди пропонують використовувати для цієї мети молочко, міцелярну воду, гель, двофазну рідину, гідрофільне масло, мус, пінку, лосьйон, навіть спеціальні серветки та багато іншого. Усіх їх можна умовно поділити на дві групи: для «мокрого» та «сухого» демакіяжу.

«Мокрий» демакіяж – це такий, що передбачає усунення косметики за допомогою очищувального засобу та води. Сюди належать, головним чином, різні гелі, пінки та гідрофільна олія. Вони очищають за тим же принципом, що і мило, за винятком висушувального впливу на обличчя. Можуть застосовуватися для різних типів шкіри. Діють комплексно, не лише усуваючи косметику, а й впливаючи на ліпідний шар. Можуть додатково живити, тонізувати та забезпечувати інші позитивні ефекти.

«Сухий» демакіяж здійснюється без води. Використовуються засіб для зняття макіяжу та ватний диск. Ідеальний варіант, якщо немає можливості повноцінно вмитися. Але коли є, то після усунення косметики таким чином слід обполоснути обличчя водою, щоб забрати залишок засобу зі шкіри.

Які засоби для зняття макіяжу купити, вирішувати тільки вам. Але якщо хочете орієнтир, то ось він:

Засіб для зняття макіяжу в домашніх умовах HOLLYSKIN Gentle Make-Up Remover. Ніжно та делікатно очищає обличчя від слідів косметики. Ефективно справляється з різними видами макіяжу, зокрема зі стійкими косметичними засобами. Реалізує глибоке очищення пір, не порушує гідроліпідний баланс, сприяє зволоженню та свіжості обличчя, а також чудово підготовлює його до подальшого догляду. Доступний для придбання у стандартному об’ємі для дому (200 мл) та у зручному travel-форматі (30 мл).

Косметичний продукт для зняття макіяжу з очей HOLLYSKIN Gentle Eye Make-Up Remover. Розроблений спеціально для делікатної периорбітальної зони, з урахуванням її специфічних потреб та реакцій. Добре усуває тіні, підводку та туш. Виконує своє призначення дбайливо та ретельно. І сам не здійснює згубних впливів, і не дає їм проявлятися під дією зовнішніх факторів. Завдяки цьому засобу, шкіра навколо очей стає не тільки чистою, а й в міру зволоженою, ніжною та шовковистою. Аналогічно, як і з попереднім варіантом, купити засіб для демакіяжу очей можна у різних об’ємах: 125 мл (для дому) або 30 мл (для подорожей).

Гідрофільна олія-гель для вмивання HOLLYSKIN OleoGel. Ще один не менш чудовий очищувальний продукт. Справляється з будь-якою косметикою, навіть з найсильнішими забрудненнями та надлишком себуму. Проявляє максимальну турботу про шкіру обличчя. Забезпечує оптимальний рівень вологи, ніжність та гладкість. Живить і тонізує. Це гарантовано те, за що ваша шкіра віддячить вам неперевершеним станом та привабливим зовнішнім виглядом.

Зняття макіяжу – важлива доглядова процедура. З одного боку – нескладна, з іншого – така, що потребує дотримання деяких нюансів та акуратності. Дізнавшись із нашої статті, як робити демакіяж правильно та які засоби використовувати, ви зможете забезпечити шкірі належний догляд, посприяти її здоров’ю та естетиці.

Не йдіть стопами тих жінок, які нехтують правилами очищення шкіри обличчя. Це, як і закономірні проблеми зі шкірою, їхній вибір. Ваш, сподіваємося, зовсім інший – обличчя, яке випромінює свіжість, молодість та красу, що обов’язково вимагає дотримання основ зняття макіяжу.

Якщо залишилися запитання по темі чи потрібна консультація щодо того, як вибрати засоби для демакіяжу, звертайтеся.