Ви знаєте, наскільки важливо правильно очищати обличчя? Розумієте, що робити це потрібно регулярно й із застосуванням якісної ефективної косметики? Не вважаєте, що ексфоліація шкіри обличчя – марна трата сил та часу? І що найголовніше, належне очищення обличчя для вас – не теорія, а повсякденна рутина, результат якої ви вже встигли оцінити? Якщо все це про вас, значить ви йдете непомильним шляхом, завдяки чому зможете довго виглядати молодо і красиво. А ми представимо вам таку процедуру, як ензимний пілінг для обличчя. Вона стане справжнім помічником у досягненні мети.

Що таке ензимний пілінг?

Пілінг – це косметологічна процедура для глибокого очищення шкіри, стимуляції обміну речовин, сприяння виробленню колагену шляхом відлущування верхнього ороговілого шару. З її допомогою вдається вирівняти мікрорельєф та колір, очистити і звузити пори, подолати гіперпігментацію й досягти ще чималого переліку позитивних впливів. Пілінг буває різних видів, може здійснюватися як у кабінеті косметолога, так і в домашніх умовах. Найчастіше сприймається як вплив на шкіру певними кислотами. Але це не єдиний варіант. Дедалі популярнішими стають ензимні пілінги, або ферментні, ферментативні, діючими речовинами у яких виступають, відповідно, ензими (ферменти).

Тож, ензимний пілінг – це різновид ексфоліації шкіри, оснований на дії ферментів. Здебільшого використовуються папаїн, бромелайн, сорбаїн та інші активні речовини, а також допоміжні компоненти. А взагалі ферменти можуть бути рослинного, тваринного та бактеріального походження. Конкретний засіб може бути виготовлений на основі одного ензиму або мати у складі кілька ензимних найменувань.

У порівнянні з кислотними, ензимні пілінги для обличчя відрізняються більш щадною дією. Загалом же забезпечують цілий перелік таких бажаних ефектів, як:

  • обережно усувають відмерлі клітини епідермісу;
  • стимулюють обмінні процеси на клітинному рівні, чим прискорюють регенеративні реакції в шкірі;
  • сприяють оптимальній зволоженості;
  • нормалізують функціонування сальних залоз;
  • прискорюють позбавлення від чорних цяток;
  • звужують пори, зменшують пористість шкіри;
  • вирівнюють тон та мікрорельєф;
  • забезпечують природне сяйво;
  • освітлюють надмірну та нерівномірну пігментацію;
  • знижують помітність зморшок;
  • підвищують тургор і тонус тканин;
  • зміцнюють шкірний бар’єр.

Поєднують м’яку делікатну дію (розчинення речовин, що утримують рогові лусочки) з ретельністю очищувального ефекту. На відміну від скрабів, не передбачають механічного тертя. Що примітно, процедура сумісна з різними типами шкіри. Зокрема, актуальним є ензимний пілінг для проблемної шкіри та чутливої, сухої та з куперозом, тоді як більшість кислотних продуктів у таких випадках протипоказані.

Також пілінг для обличчя ензимний – чудове інноваційне рішення глибокого очищення і молодої, й зрілої шкіри в домашніх умовах. В молодості з його допомогою можна реалізувати оптимальний догляд за жирною та проблемною шкірою. Оскільки він дієво прибирає ороговілі лусочки, то виводить з пір надлишок шкірного жиру і тим самим перешкоджає формуванню чорних цяток та появі висипів. У старшому віці регулярна ферментна ексфоліація дозволяє вирівняти рельєф, зробити колір обличчя свіжішим і привабливішим. Також стимулюється оновлення шкірних клітин, створюються добрі передумови для проникнення та роботи активних інгредієнтів наступних косметичних засобів.

Ензимний пілінг в домашніх умовах: плюси та мінуси

Ті, хто вже мають досвід використання ферментативних пілінгів, досить позитивно відгукуються про процедуру, виділяючи серед іншого такі переваги:

  • всесезонність, можливість проведення цілий рік, незалежно від сезону та сонячної активності;
  • сумісність зі шкірою будь-якого типу та віку;
  • універсальність і варіативність використання;
  • м’яка й водночас ефективна дія у своєму функціональному спектрі;
  • спрямований вплив, руйнування необхідних міжклітинних зв’язків, а не всіх білків без перебору;
  • вдосконалення постпілінгового догляду, інтенсифікація дії використовуваної після ексфоліації доглядової косметики (маски, сироватки, крему), процедури очищення обличчя, завдяки збільшенню проникності шкірних покривів, звільнених від ороговілого шару;
  • можливість застосування у ролі експрес-догляду перед важливими заходами, з огляду на відсутність необхідності в подальшому відновленні та помітність ефекту з першого разу;
  • не введення у склад агресивних компонентів, а тому не провокування лущень, подразнень і почервонінь;
  • сприяння зниженій помітності рослинності на обличчі, завдяки освітленню, потоншенню та гальмуванню росту волосків;
  • відсутність звикання, поступового зменшення сприятливих ефектів, постійне збереження сили дії;
  • вплив на шкіру без проникнення в кров;
  • не стягування та не пересушування;
  • безпека застосування вагітними та жінками, які годують груддю;
  • непотрібність щоразу йти в салон і платити за послуги професіонала, процедура легко виконується у зручний час вдома, головне – діяти за інструкцією та дотримуватися рекомендацій виробника.

Що стосується недоліків, то слід зазначити, що ензим-пілінг для обличчя не допоможе за наявності глибоких зморшок, вікових пігментних плям і сильних слідів постакне. Коли ситуація вже дуже серйозна, доведеться вдатися до радикальніших методів. Але краще до такого не дотягувати і тоді більшість шкірних проблем, які під силу вирішити пілінгу, ензимний поклацає як горіхи. Ензимні пілінги за те і люблять, що вони діють м’яко, що після них шкіра не лущиться й не потрібно вичікувати період неестетичної та/або болісної реабілітації. Зрозуміло, що за таких умов і потужність відповідна. Не слід очікувати від них те, що вони не покликані забезпечувати.

В цілому ж, ензимний пілінг є чудовим сам по собі та в якості альтернативи кислотному пілінгу, якщо шкірі настільки агресивні хімічні композиції не підходять. Після нього обличчя стає чистим і гладеньким, виглядає свіжіше та молодше – саме те, чого хочеться.

Показання, протипоказання й запобіжні заходи

Зважаючи на свою основну дію – видалення ороговілих клітин, що накопичилися – ферментний пілінг має широкий спектр показань і може застосовуватися в різних ситуаціях, при варіативних станах шкіри. Він підійде вам, якщо у вас жирна шкіра, суха, з лущеннями, проблемна, чутлива або інша. Він показаний для усунення таких дефектів шкіри, як:

  • акне, гіперпігментація, рубці постакне (ще раз нагадуємо, при легкому ступені прояву, а не коли потрібні кардинальніші заходи);
  • дрібні зморшки;
  • чорні цятки та міліуми (відкриті й закриті комедони);
  • тьмяність, нерівномірність тону шкіри обличчя та рельєфу;
  • втрата еластичності шкірних покривів;
  • гіперкератоз (рогове потовщення верхнього шару епідермісу) і псоріаз.

Якщо його використовувати регулярно та наполегливо, можна навіть усунути ознаки старіння.

У більшості випадків пілінг ферментний добре справляється як компонент домашнього догляду. Але іноді, як при гіперкератозі, його необхідно включати до складу комплексної терапії, щоб отримати максимально позитивні результати.

Позаяк ферменти не подразнюють шкіру, в продуктах на їх основі немає абразивних частинок, надмірна обережність із косметикою цієї групи не актуалізується. Однак, низка протипоказань для її застосування все ж таки існує. Відмовтеся від ензимного пілінгу в таких випадках:

  • якщо актуальна індивідуальна непереносимість будь-якого інгредієнта продукту (підберіть інший склад, який не зашкодить вашій шкірі та організму загалом);
  • при загостренні дерматиту (доведеться трохи відкласти досягнення позитивних ефектів від застосування ензимів, доки стан шкіри не стабілізується);
  • цукровий діабет (при такому захворюванні протипоказаний будь-який пілінг, не тільки ензимний; засоби та систему догляду за шкірою слід підбирати в персональному порядку за допомогою спеціаліста);
  • на обличчі є рани, виразки, локальні запалення або активна форма герпесу (загоїться – тоді будь ласка).

Ензимна пудра і її місце в переліку пілінг-засобів

Сьогодні у продажу можна побачити різні засоби цієї категорії. Це ензимні пілінг-маски, скраби та скраби-гомажі, кремові й гелеві продукти для очищення обличчя, муси та пілінг-пудри. Що з цього вибрати? Рекомендуємо купити ензимну пудру для обличчя й відчути на собі всі переваги, які нею забезпечуються.

Відразу зауважимо, що не слід плутати ензимні пудри з пудрами для макіяжу. Перші належать до доглядової косметики, а другі – до декоративної. Із загального у цих двох продуктів, мабуть, лише частина назви «пудра», яка пояснюється відповідною текстурою.

Виглядає ензимна пудра, як біла дрібногранульована порошкова маса. Косметологи з її допомогою все частіше підготовлюють шкіру до чищення обличчя, апаратних процедур. Вона чудово справляється з переліченими вище діями ферментативних пілінгів (усуненням ороговілих клітин, розчиненням сальних пробок, очищенням пір та ін.), а відтак максимізує ефективність подальших доглядових етапів, забезпечує більш глибоке проходження активних компонентів професійних засобів. За це цінується косметологами.

Актуальність та бажаність ензимної пілінг-пудри в домашній косметичці пояснюється масою переваг продукту. Насамперед вона економічно витрачається, тож упаковки продукту вистачає на тривалий період застосування. Вона не змінює природного кислотно-лужного балансу. Не провокує фоточутливість шкіри і може застосовуватися у будь-яку пору року, причому різними способами. Пудра довго зберігається, не втрачаючи своїх функціональних впливів, без дотримання спеціальних умов зберігання. Ємність з пудрою має невелику вагу й підходить для перевезення в якості ручної поклажі, оскільки це не рідина.

Що ще цікаво, призначена ензимна пудра для вмивання, але не є винятком її використання і в інших цілях, наприклад, для ексфоліації шкіри голови та тіла. Щоправда, у кожному випадку є нюанси застосування, які обов’язково слід враховувати. Зараз ми з вами розглянемо традиційний варіант залучення – для вмивання.

Оптимальна частота, алгоритм та інші тонкощі застосування ензимної пілінг-пудри

Якщо купили/вирішили купити ферментну пудру й готові приступити до використання вдома, дотримуйтеся такої послідовності етапів:

  1. Насипте трохи пудри на долоню.
  2. Додайте теплої води та розітріть до формування ніжної кремової консистенції.
  3. Легкими масажними рухами нанесіть засіб на обличчя, обережно минаючи периорбітальну зону та губи.
  4. Продовжуйте масажувати протягом однієї-двох хвилин.
  5. Ретельно змийте водою кімнатної температури.

Все просто, чи не так? Однак є деякі нюанси, на які не варто заплющувати очі:

  • пудра для вмивання повинна наноситися на сухе та чисте обличчя, ніяка спеціальна підготовка не потрібна;
  • тримати на обличчі її надто довго не можна, щоб активні ензими не почали руйнівно впливати на здорові клітини;
  • ферменти краще працюють у теплому вологому середовищі, тому для розведення пудри слід задіювати воду з t теплішою за кімнатну (приблизно 35-37 ℃);
  • важливо уникати попадання в очі, а в інакшому випадку оперативно та старанно промити їх водою;
  • відразу після пілінгу рекомендовано нанести сироватку або крем, зробити маску чи виконати інший актуальний догляд – його активні інгредієнти подіють якнайкраще.

Як часто користуватися ензимною пудрою? Чи підходить вона для щоденного очищення обличчя? Занадто часто не можна, щоб не зробити шкіру надто тонкою й не спровокувати інші негативні зміни. Це не продукт для повсякденного догляду. Фахівці рекомендують вдаватися до його застосування до трьох разів на тиждень. Для сухої шкіри може бути достатньо одного разу, тоді як для жирної оптимальна частота може досягати і 3 разів.

Як виняток (при гіперкератозі та вираженій себореї) може здійснюватися щоденне застосування засобу. Але в такому випадку курс слід припинити через місяць.

Ензимна пудра для обличчя HOLLYSKIN Angel Skin як найкращий варіант пілінгу з ензимами

Наша нова розробка Angel Skin у своїй назві дуже точно відображає суть застосування. Хочете мати ангельську шкіру, подбайте про неї за допомогою вказаної ензимної пілінг-пудри. Вона виконує делікатне відлущування, глибоке очищення пір, ніжно реалізує полірування шкірних покривів, не завдаючи шкоди гідроліпідній мантії. Перешкоджає сухості, лущенню та вологовтратам. Має унікальний склад і безумовну ефективність.

Але не будемо довго розповідати та рекламувати HOLLYSKIN Angel Skin. Запрошуємо не витрачати час даремно, відразу переходити на товарну позицію і там детально ознайомлюватися з діями та особливостями продукту.

Головні висновки, які слід зробити зараз:

  1. Ензимні пудри для вмивання та очищення обличчя – чудова категорія доглядової косметики, яка має поповнити вашу косметичку.
  2. Обов’язково слід спробувати, як працює та що забезпечує HOLLYSKIN Angel Skin. Відчувши її переваги на собі, ви просто не захочете шукати інші варіанти.

Бажаєте забезпечити дбайливе відлущування, ефективне очищення, клітинне оновлення? Шукаєте спосіб зробити шкіру гладкою та з рівномірним тоном? Набридли чорні крапки і жирний блиск, може, зморшки та підвищена пігментація? На допомогу прийде ензимна пудра для очищення обличчя й комплексного піклування про шкіру HOLLYSKIN Angel Skin. З нею ваша шкіра обличчя буде чистою, м’якою, ніжною, шовковистою і сяючою! Спробуйте!